Tema: Automobili
View Single Post
Staro 04.05.2017., 21:55   #28904
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova

Ovo da na svoje krame ekipa ne pazi je generaliziranje. Auto ima po sezonu stare gume, kocnice i ovjes redovito praceni i ak treba, mjenja se kaj se treba, ne ceka se "ma bu jos izdrzalo". Kolko god se trudil racunati i stavljati na papir novi(ji) auto me preskupo izađe, a da sparam na ostalim životnim guštima, nema šanse. U biti lažem, jebeno sam ljubomoran na nekog iz topica ko si je kupio Mazdu 2, i tata bi sine ��.
Nitko nije rekao da nema ekipe koja ne pazi na održavanje starijih auta. TO nije upinto nit je tema. Tema je jedan velik broj rvata koji ne održavaju svoje starije aute kak treba i to većinom ne čak zbog neimaštine već zbog ciganluka i šparanja na onome na čemu se ne špara jel se onda ugrožavaju svoj i tuđi životi ili se dodatno zagađuje okoliš. Hrpa njih potroši na cugu i cigarete mjesčeno u iznosu dva seta novih guma. Pa o čemu onda pričamo.
Koliko si platio to njemačko đubre staro 20 g? Ja sam svoj 5g star auto platio 8 i sitno s tim da sam se riješio starog auta za 4 soma. Nije sad neka investicija da se razapneš zar ne? A ovaj novjiji je sigurno manji zagađivač i sigurniji auto. I na tom starom sam redovno sve servisirao i stavljao nove gume i kočnice čim je to trebalo.
BTW danas do mene neki audi iz 80ih na semaforu. Smrdio je ko kuga a do mene je bio, nije čak ni ispred. Toliko je smrdilo da sam morao prozor zatvorit. Vjerojatno mu je ispuh i ispod dupeta. Taj zagađuje valjda ko 40 novih auta a baš me zanima i koliko je tehnički ispravan.
Sve u svemu za nekih 10-15g kad iz švabije kad protjeraju te stare dizele već vidim scene na našim cestama. Zagreb novi Peking. S gornjeg grada vidiš Zagreb samo kroz rendgen.
Inače moji raniji postovi nikako nisu bili na tragu vrijeđanja bilo koga slabijeg imovinskog stanja. Moj otac potječe iz obrtničke i radničke obitelji i sve je stekao sam iako je po svemu trebao završit u nekoj mračnoj ulici. Ja sam imao njegovu pomoć kod školovanja (financijsku) ali sve što posjedujem (ili ću posjedovati) isto sam stvorio svojim rukama bez ičije pomoći (ok i žena radi pa ipak nisam sam haha). Nitko mi ništa nije dao pa zašto bi ikoga žalio, ako nije bolestan? Nek svako vozi što može ali ako je nekom auto poluispravan ili zagađuje enormno puno onda ne vidim problem da se drži zakona. Ali fora je u tome što je kod nas zakon samo formalno. I samo za neke.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 04.05.2017. u 22:03.
Tvrdi je offline   Reply With Quote