View Single Post
Staro 11.09.2020., 07:20   #3056
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Kupujem kod njih godinama, mislim preko 10 godina i bilo sve super dok nije došao ozbiljan problem. Slao grafičku asus strix rog 1080 ti kod njih u servis jer se pregrijava i ruši sve igre preko 80 stupnjeva. Na to dobio odgovor da su igrali 4 sata igru i da je sve super. A osobno testirao na 4 različita računala i na svima se dešava isti problem. Dogovorio se sa njima da pošalju asusu na testiranje oni poslali firmi od koje kupuju opremu iz Engleske koja uopće nije ovlašteni servis. Vratili mi je sa svojim radnim nalogom na sve moguće načine zaobišli asus. Kontaktirao osobno asus koji je tražio da se grafička pošalje njima jer su jedino oni ovlašteni i njihovi servisi. Asus tražio da snimim videa i po svemu poslanom ljudi govore da kartica ne može bit ispravna al oni su na temelju 4 sata igranja igre koja ne opterećuje grafičku 100% zaključili da je sve ispravno iako sam na svoj trošak odmah zahtjevao da se šalje asusu jer 20 godina sam u tome i znam dovoljno da mogu istestirat i procjenit kad nešto nije u redu sa grafičkom. Poslije toga su me samo ignorirali zanemarivali moja prava kao potrošaću. Prijavio ih na inspektorat sad čekam riješenje i nakon teške bitke kartica je napokon poslana asusu i sad čekam da vidim šta će bit. Dobar dućan dobre cijene sve dok ne dođe do problema onda pokažu svoje pravo lice. Skoro 3 mjeseca bitke i proć će bar još jedan dok se kartica ne vrati sa servisa. Od sad ću ih zaobilazit u širokom luku.

Nakon duge i teške bitke jučer su me zvali i lik kao oduševljen zove javili su nam da je grafičku asus proglasio defektnu te da je bačena i odobrena zamjena za novu. I onda mi kaže nudimo Vam gigabyte 2080 s. To Vam je super bolja ovo ono nova. ja ga pustim da kažem šta ima pa počmen sa pitanjima. Zašto dobivam grafiičku gigabyte ako je asus odobrio novu i ako sam imao najbolji mogući model asus strix rog 1080 ti oc. Zato mi se nudi druge marke i to osrednji model koji je jeftiniji od iznosa koliko je moja plačena a imaju npr takav model od asusua strix rog. Pa im govorim da grafička koju mi nude je od 8 gb rama a da je moja bila 11 gb i da sam sa razlogom kupova 11 gb i da je to jedna od bitnijih specifikacija. Onda lik počme opet (telefonski ne pisano) da to neće proć nikakve komisije da je to to i da su u 10 situacija uvijek oni bili u pravu i da ću na kraju dobit taj model i bla bla bla, a ja njemu da mi to sve pošalje na mail pa ćemo to dalje riješavat po zakonu. kažem isto tako ste govorili da je grafička moja bila ispravna pa ste je slali u neovlašteni servis i slićno pa vidite da ništa na kraju nije bilo tako. Pošalje mi mail sljedećeg sadržaja:
Poštovani,
nastavno na telefonski razgovor možemo Vam ponuditi u zamjenu sljedeće
dvije kartice:
ASUS RTX2080 SUPER DUAL Evo, DUAL-RTX2080S-8G-EVO, 8GB GDDR6,
90YV0DJ2-M0NM00
ili
Gigabyte RTX2080 SUPER Gaming 8G, 8GB GDDR6, GV-N208SGAMING-8GC.
Ili opcija uz nadoplatu slijedeća:
Asus RTX2080Ti Turbo 11GB, TURBO-RTX2080Ti-11G
Srdačan pozdrav.
Nakon toga kontaktiram udrugu za zaštitu potrošaća koji mi govore da mi moraju dat grafičku istih specifikacija ili bolju a zbog 8 gb a to je bitna spec i da ne prihvačam šta nude, da zatražim istih spec ili povrat sredstava što sam i učinio. Zatražio sam ili 2080 ti bez doplate jer je to jedina od 11 gb ili da mi vrate novce. Uglavnom i nakon svega toga oni i dalje lažu i pokušavaju me oštetiti. Nadam se da će nekom drugom kad dođe u istu situaciju ova moja pomoć
Proudcroat je offline   Reply With Quote