View Single Post
Staro 01.09.2008., 14:05   #1
Misfit
Doesn't Know Faces
Moj komp
 
Misfit's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Crni ekran (nema signala) prilikom bootanja

Pozdrav svima. Novi sam ovdje, nemam previse iskustva s kompjuterima, tako da molim za pomoc svekoliko PC expertno pucanstvo ovdje.
Naime, kao sto vidite po mojoj konfiguraciji, imam kantu od compa staru 5 godina, međutim krntija radi i za ono za sto ga koristim (surfanje, notepad i tu i tamo gledanje kojeg filma) je ajmo reci - zadovoljavajuc. Imam instalirane Windows 2000 Professional i htio sam ih neki dan "pregaziti" i instalirati XP Professional, no međutim... uvijek mi je prilikom paljenja compa prisutan crni ekran tj. monitor mi nema signala sve do trenutka dok se vec ne podignu Windowsi i dok se ne pojavi onaj ekran "Windows is starting". I dalje je sve OK. Windowsi se podignu i sve radi za 5, i comp i monitor. Međutim, ne vidim nista na ekranu u tom intervalu od 30-ak sekundi izmedju paljenja compa i podizanja windowsa. Dakle, ne vidim onu listu hardwarea sto se pojavi prilikom startanja compa. Zatim, iz istog razloga ne mogu uci u BIOS, jer mi je ekran crn - nista ne vidim. Mogu ja stiskati DEL, F1 ili ne znam koji gumb cim upalim comp i meni comp stane i vjerojatno se pojavi onaj okvir za ulazak u BIOS, ali ga ja NE VIDIM posto mi ekran nema signala. Isto vrijedi i za tu reinstalaciju windowsa. Ja mogu staviti instalacijski bootable CD XP-a u CD/DVD drive, restartati comp i pokusati instalirati windowse, ali sto mi vrijedi sto mi comp prepozna instalacijski CD i boota ga, kad je jedino sto vidim crni ekran bez signala, dakle kao da mi je monitor ugasen.
I sto sada?
Ono sto znam jest da to nije do LCD monitora koji trenutno imam, jer sam isti problem imao i na starom monitoru. Ono sto sam pokusao je flashati BIOS iz Windowsa pomocu Winflasha, (jer ga tako jedino mogu posto izvan Windowsa nista ne vidim), i nije pomoglo.
Probao sam reinstalirati graficku karticu, skinuo nove drivere za nju, ali ista stvar - sve je ostalo po starom. Dakle, monitor i dalje nema signala sve do paljenja windowsa. Pomozite!
Svaka pomoc je dobrodosla. I ako je moguce sto jednostavnijim "narodskim" jezikom, posto sam laik za prckanje po hardwareu i softwareu.
Unaprijed zahvaljujem...
Misfit je offline   Reply With Quote