View Single Post
Staro 03.10.2021., 22:57   #123
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pozdrav.. Ljudovi, vodim borbu sa wifi adapterom asus ac56, imam win 10..

Kak ste riješili problem s pucanjem veze, vi koji imate taj adapter?

U početku je dobro radio, al sad u zadnje vrijeme, svako malo se diskonekta..
ovako sa novim driverima, koje sam našao čitajući troubleshoot na mnoštvo foruma (moram potražit) mi je bilo bolje, ali je opet počelo pucati. Tako da ti driveri, možda i nisu ključni. No znam da ove stvari jesu.

1. konfiguracija spajanja(šifra) ide preko win programa, nikako preko asusovog programa.
2. otkrio sam da mi veza puca jer se jačina signala stalno smanjuje i pojačava. To sam skužio, tako da sam se igrao sa bandwith postavkama u routeru na wifi postavkama i gledao na asusovom programu za spajanje kako se signal pojavljuje i nestaje kako mijenjam jačinu frekvencije.
Trebaš ući u router i na wifi postavkama staviti ovakve vrijednosti
za

2.4 GHz WiFi
Bandwidth 20/40 MHz
Channel Auto

5 GHz WiFi
Bandwidth 20MHz
Channel Auto

Tako je barem meni. A router mi je udaljen 5 metara zračne udaljenosti.

Kad sam ovo promjenio. nikad više problema nisam imao. Evo prošlo je skoro godinu dana, niti jednom puklo i sve radi. Signal uvijek na max. brzine oko 100 mbit. Jednostavno kad su postavke bandwitha na auto, prebacuje frekvencije i samim time signal ide od max , do da ga nekad nema, tada pukne veza jer nema signala, ne jer adapter ne radi. kasnije automacki router smanji frekvenciju i opet se signal pojača i konekcija opet radi.

Probaj ovo gore, pa javi, ako treba, budem potražio drivere na netu.

Trenutno imam drivere 1030.38.712.2019

Također malo googlaj, ima još nekih sitnih stvari koje se mogu probati, a da je ljudima pomoglo, meni nije. Meni j ovo gore riješilo problem.

Zadnje izmijenjeno od: vladjan1901. 03.10.2021. u 23:25.
vladjan1901 je offline   Reply With Quote