View Single Post
Staro 18.05.2019., 22:21   #140
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Stvarno ne znam kakvih zdravstvenih problema imaš (niti je bitno) ali mi nije jasno čemu to isticanje?
Čak 5 puta spominješ u svom postu da si invalid, to valjda znači da bi ti trebao imati neke povlastice kod kupnje ili šta?
Ima hrpa ljudi koji imaju zdravstvene probleme, nije zaposlenik neke trgovine doktor pa će on svakome prvo ustanoviti dijagnozu i prema tome onda postupiti.

Rekli su već ljudi, ne može čovjek ništa na svoju ruku odobravati, ti vjerovatno nisi oštetio taj mobiteal ali zato ima hrpa ljudi koji to rade, ne ide zamjena tek tako.
Ako ti je već teško ići po trgovinama onda ne znam zašto nisi naručio online, ne bi se uopće morao s nikime natezat, ako ti ne paše telefon vratiš ga u roku 14 dana.


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a mobitel je i dalje kod tebe?
odeš u dućan, vratiš uređaj, oni ga zaprime kao reklamaciju, ode u ovlašteni u servis i s obzirom da je u roku za DOA-u, trebao bi nakon pregleda od strane servisa dobiti novi uređaj. DOA je inače 7 dana za fizičke osobe tako da požuri. iako varira ovisno o firmi.

malo koji IT dućan odmah mijenja uređaj, osobito skuplji, jer se žele zaštiti. ti imaš (ako sam dobro zapamtio zakon), 24 sata od trenutka kupnje da uređaj vratiš ako ti na njemu nešto ne paše. neka me netko ispravi ako to nije tako. nakon tog roka, uređaj ide na reklamaciju. ako je u roku za DOU, dobit ćeš novog. ako je taj rok istekao, ide u redovnu servisnu proceduru koja može trajati puno, uobičajeno (još uvijek) 45 dana.

DOA procedura nalaže da moraš dobiti novi uređaj, ali ne na licu mjesta. to je dobra volja dućana, a sancta domenica nema dobru volju. nama sve ps4 reklamacije traju po 2 mjeseca. dobijemo na kraju nove konzole jer istekne zakonski rok za popravak, ali ih čekamo po 2 mjeseca.
Sve što si napisao nema veze s vezom, ali baš sve, ne znam samo odakle crpiš te informacije, iz zakona sigurno ne...
panasonic je offline   Reply With Quote