View Single Post
Staro 30.06.2017., 15:18   #12
Feyd
hungry, for a little more
 
Feyd's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Imao sam Revolutiona, onda sam prešao na Performance, sada imam Mastera na poslu spojenog na Thinkstation i Performance na Thinkpad laptopu.

TL;DR; ==> Da iz bilokojeg razloga moram kupiti novi miš, kupio bih opet Mastera, da ne moram, ostao bih na Performanceu ili bi u suprotnom bio razočaran.

Performance mi bolje leži u ruci, od Mastera me boli zglob. Mislim da bi to moglo imati veze s navikom i netipično malom šakom u odnosu na ostatak tijela (nisam nikada mjerio, samo opservacija ).

Uglavnom, ergonomski mi je Performance bolji, na Masteru baterija traje dulje, ali caveat je to da se i Performance i Master, za razliku od Revolutiona mogu koristiti dok se pune, pa to meni i nije neka velika prednost.

Također, Performance ima obične punjive AA baterije, ali pod pretpostavkom da baterije u oba miša rade ispravno, nije neka razlika. U slučaju kvara baterije, naravno, očita je prednost promjene za 30 sekundi i cijenu od 10 kuna.

Scroll wheel na Masteru se ne mora eksplicitno stavljati u mod brzog ili sporog scrolanja, ponekad dobro dođe. Pretpostavljam da ovisi o vrsti posla koju radiš.

Cijene novih i polovnih su tu negdje, vjerojatno nije logično kupiti stariju generaciju.

EDIT: Back i forward (realno back, tko još koristi forward) kriminalno loše postavljeni na Masteru, bar meni, također, nagurali su horizontalni scroll wheel za kojim nemam potrebe, a uništili back za kojim imam.
Feyd je offline   Reply With Quote