View Single Post
Staro 31.12.2010., 10:53   #100
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
Ja sam otkako koristim mobitel , a to je 2001-a ako se ne varam, na prepaidu.
lako je meni sad pametovat , netko ce reci , ali uglavnom mi nisu jasni ljudi s pretplatama.kuzim poslovne korisnike kojima se stvarno neda zezat s bonovima , ni ne sjete se nekad , ok jasno mi je to , al takvih je valjda 2 posto.Zato mi nikad nisu bili jasni ljudi koji su se busali u prsa sa svojim middle-range mobitelima koje dobe za 1 ili 99 kuna.Taj mobitel svojom pretplatom otplate za manje od 6 mjeseci ,ejjjj ! a potpisuju ugovore na 24 ponekad i vise mjeseci.

skupi novce , kupi si taj mobitel igotovo , kakve tarigfe kakvo sto.
nikad mi to nije bilo jasno.Ok ovi najnoviji mobiteli tipa iphone4, on mora uza sebe imati neku data tarifu,jer nema smisla inace mobitel ,pa ga uzimaju cesce korisnici koji ionaj rade velike racune, pa sve to nekak se slozi i relativno jeftino ga dobe.. ali i toga ima na prepaidu , jos su nerijetko nize cijene na prepaidu, nema radijske frekencije.

ja relativno rijetko koristim mobitel istinabog, ali samo probajte izracunati kolko vam je to godisnje sama pretplata puta 12mjeseci, pa onda najcesce nije sama pretplata nego malo i vise potrosite..ovak imas bon , kupis ga kad trebas , znas kolko mozes potrositi.

ja inace koristim tele2 3 godine , pa zadovoljan sam nemogu rec.mozda da jos malo snize cijene podatkovnog prometa, al bude s vremenom.malo me scimalo ovo proslogodisnje poskupljenje tj. cinjenica da se sad povoljnije tairfe aktiviraju sa bonom od 100 kn , prije je bilo sa ovim od 50 , al kaj je tu je valjda.
naravno da ti se pretplata čini glupa jer kao što i sam kažeš slabo koristiš telefon! Ja sam isto prvo bio na bonovima ali pojavila se potreba za pretlpatom, više razgovaram a i često mi se znala dogodit situaciija da često ostanem bez novaca dok razgovaram i to mi je glavni razlog pretplate! Druga stvar se pojavila nedavno a to je od kad su operateri počeli uvodit nove uvijete prepaid korisnicima uplati 100 kn mjesečno pa ćeš imat ovake ili onakve cijene, ja to mrzim i ne želim razmišljat o tome kada i kako sam uplatio i kakve ću pozive sada imat a kakve sutra i sl. nego platim mjesečno koliko treba ali mi daj fiksnu tarifu prema svim mrežaam isto da znam za koliko razgovaram i da ne razmišljam jel zovem 091/98/92 ili nekog trećeg, isto tako izbjegavam pretplate zkamuflirane raznim besplatnim minutama i sl. zato koristim tele2 jer imaju tarifu koja meni najviše odgovara!

Što se tiče mobitela, ja ne uzimam pretplatu radi mobitela već mobitel radi pretplate jer ionako mjesečno trošim koliko trošim i koristim godinama pretplatu pa onda mi je bolje uzet telefon kad ionako plaćam mjesečno pretplatu iz drugih razloga! Iako nisam imao praksu uzimat telefon ali zadnji put sam uzeo i to na godinu dana jer u današnje vrijeme su mogućnosti drugačije možeš mjenjat operatera pa ako mi se nešto ne svidi ili nađem nešto bolje da mogu bez dugoročnih obveza prema nekom promjenit operatera!

ali slažem se stobom u jednom a to je da znam masu ekipe koja se polakom za pretplatom da se ogrebe za nešto povoljniji telefon a onda kad dođu obveze na naplatu onda je jao-joj, lopine ovakve lopine ovakve ...
Xenon je offline   Reply With Quote