View Single Post
Staro 17.12.2007., 13:07   #25
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Autor michael1 Pregled postova
A PPC+BT ja znam isto toliko onih kojima nije radio a kako urđaje i popravljam znači i testiram ih pa sam ima prilike i te kombinacije i nisu me odusevile.
Zapravo sam testirao kamaru tih kombinacija kao i PPC+GPS i standalone uređaje. Ta kombinacija radi savršeno. Čak je u mnogočemu bolja od standalone (ima PPC kojeg se može koristiti kao PPC i telefon, a cijena je slična). Odabrao sam uređaj koji ima vanjsku antenu i to je bio pun pogodak. Naime, sa vanjskom antenom uređaj puno bolje radi u odnosu kada sam a stavio na shiber (na friški zrak). Tako imam BT stalno u autu, dok PPC mogu nositi sa sobom. A taj BT uređaj košta 600 kn u dučanu ili oko 400 ako se kupuje preko newsa.

Unutar te kombinacije sam probao valjda sve dostupne softvere. I sum-sumarum sam došao do zaključka:

- Cardinale - odlične mape, katastrofa od softvera i k tome ne radi na mom PPC (nekompatibilnost)
- iGO - Odličan softver, malo slabije mape
- Svi ostali - manje-više dobar ili odličan softver i loše karte

Identična je stvar kada se gledaju baš sve moguće kombinacije uređaja (standalone, PC, PPC+BT). I Garmin i svi ostali pokazuju samo poljanu kada se iziđe iz Zagreba. A Hrvatska nije samo Zagreb.

Živim u Velikoj Gorici. Nije da mi tu treba GPS, ali pokazuje stanje. Kako tu živim godinama mogu reći da se 7. grad po veličini u Hrvatskoj ne sastoji od 3 ulice. Odgovorno tvrdim da ih ima više. Niti iGO nema savršeno to riješeno ali barem osnovno ima. Cardinale ima, ali sa tom aplikacijom mi se nije svidio. A to je već stvar osobnog afiniteta. Dakle, osim iGO i Cardinale niti nema prave GPS aplikacije za nas. Druga je stvar za van, ali i tu iGO radi kako treba, pa nije neki problem. Ovih me dana samo zanima GPS na laptopu. Očajan sam od toga da ništa smisleno ne postoji za njega (3 ulice u VG). iGO i Cardinale rade na emulatoru za PPC, ali šteka zvuk. Kako je GPS bez zvuka nište, nije rješenje. Vidim da će to čekati neka sretnija vremena, kada kartografi počnu razumjeti da se Hrvatska ne sastoji samo od Zagreba i Splita.

Nije da često koristim GPS izvan Zagreba, ali želim se s njime koristiti i kada odem na more. Čak mi je tamo, u zabačenom selu, puno korisniji nego u gradu kojeg ipak poznajem.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote