View Single Post
Staro 11.05.2008., 22:22   #65
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne bih se baš složio s tobom.
Ovak
Radio sam ovo ljeto prvo za Amis, polagali smo optiku od Malešnice do remize na Ljubljanici. 25 kn/h, istina da je fizički posao, ali sav posao je gurnut optiku kroz rupu. Dobio keš na ruke par dana nakon završetka.
Nakon tog dobio posao u eSysu, nažalost prekratko radio. Izdavanje robe u veleprodaji, dostava kombijem, lijepljenje deklaracija i sve ostalo što ide uz to. O boljem odnosu poslodavca prema zaposleniku nisam mogao ni sanjati. Uredno i brzo plaćeno i sve pohvale imam za njih. Morao sam čak i proći ogroman test inteligencije kao i svi kandidati za posao, iako sam radio samo mjesec dana no vrijedilo je. Uglavnom jako pozitivno iskustvo. Naravno da uz takve uvjete čovjek ima volju za radom.

A nije sad da pljujem, ali dvojica frendova su dobila posao o kojem svatko sanja, slagat kompove u M-sanu. Ljudi izdržali samo par dana i rekli da takvu torturu nisu u životu prošli. Od odnosa prema zaposleniku do fizičkih ozljeda izazvanih kvalitetom komponenata
Ima iznimaka, al da bi ponovo radio u servisu za privatnika. Mislim da ne...

M-san je isto prica za sebe. Frend mi je delao tamo. I po onome sto su njemu tamo radili ja mislim da bi nalupao onog nadzornika....

I ovo tvoje postavljanje optike nije informatika nego fizikalija, tak da razlika, mala, ali postoji. Nazalost i fikus mozes naucit da slaze komponente, pa se tako poslodavci i ponasaju prema informaticarima...
Fleks je offline   Reply With Quote