View Single Post
Staro 28.05.2011., 16:15   #32
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Činjenica da je netko donio laptop, pod garancijom, na servis je normalna pojava. Ja ne diram laptope pod garancijom. Ne zato što ih ne znam rastavit i sastavit, nego zato što ne želim izgubit garanciju. Da li stvarno gubim garanciju ili ne, nije predmet rasprave ovdje. Plaćanje servisu za taj posao je potreba, ali isto tako je primjereno da servis stvarno i obavi nekakav posao, a ne da vrati sve nazad i naplati nekakve imaginarne sate rada. Nekad nije dovoljno ispirit kuler, već ga treba skinut, tameljito očistit i stavit novu pastu.
Nisam imao doticaja sa servisom u pitanju ovdje, ali očekujem od bilo kojeg servisa, kojem platim 200kn, da skinu kuler, očiste ga i promjene pastu. Ima jako svijetlih primjera servisa. Jedan HP-ov u Osijeku je vrlo brz, susretljiv i temeljit. Ne ću reklamirati, ali nebo-zemlja naspram iskustava navedenih u ovoj temi.
Ova priča, da se naplaćuje znanje ne drži vodu. Treba naplatiti znanje, ali kod komponenti pod garancijom je malo drukčija priča. Ja za svaki veći problem sa serverom zovem ovlašteni servis. Ne zato što ne znam promijeniti neispravni keks rama (karikiram), nego zato što se ne želim stavit u poziciju da za svaki daljnji kvar okrive mene i taj keks rama, jer sam ga neovlašteno promijenio.
Budimo realni, ja isto ne bih priznao garanciju na server kojemu su neovlašteno promijenjene komponente. Doživio sam blesvih odbijanja garancija, tako da plaćam servis iz potrebe, a ne iz neznanja.

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 28.05.2011. u 16:23.
D1viry je online   Reply With Quote