View Single Post
Staro 01.03.2018., 07:23   #13720
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ej, a Vatrogasci, Denis & Denis, Dreletronic, ET, Tajči?
Vatrogasce smo otkrili tamo negdje 1995/1996, ovo je sve bilo prije toga.
Dreletronic je imao samo 2-3 evergreena (Bapska rit, Čavel v glavi i eventualno Gemišt). Elektorpop u vidu Denis/Denis i ET nisam nikako mogao probaviti, nije mi to bilo to.

Citiraj:
Kaj se toga tiče...

Dodal bi i Antonelu Doko, Antoniu (Tonku) Matković Šerić (iz Pavela), Jelenu Žnidarić (Zsa Zsa), Detour (exYammat), nipplepeople, Zemlju gruva!, SevdahBABY, pa čak je i Žanamari imala solidan (kratki) izlet u ajmo reći rock vode.
To kaj si ti nabrojao je za pismene ljude i koji razumiju hrvatski jezik. Govorim o YouTube ovisnicima i Insta-Fejs generaciji koja zna sve Seke, Brace, Dare, Mare, Cice, Mice, Vece i Cece nabrojati kao što sam ja nekada znao sve postave Badel 1862 Zagreba od 1992 do 1998 te uživa u tome u tim godinama u kojima sam ja uživao u gorenavedenom

Inače, to tvoje nabrojano ne slušam (ali poštujem) jer sam tamo negdje sa 10-11 godina savladao osnovni engleski pa sam počeo slušati strane stvari, opet sa ploča od starog a kasnije je evoluiralo... ali pattern je isti: gitare 2 do 3, bass, bubanj i dobar vokal. Može i još ponešto, ali bez pasuljare i tcn-tcn-tcn-tcn ritma a od negdje 1996/1997 totalno sam izbacio domaće izvođače iz svoje domene, nakon kaj je Hladno Pivo postalo dubokoumni bend nakon prva 3 odlična albuma. U zadnjih 10-15 godina sam nešto malo slušao Brkove, Đubrivo i takve bendove, mainstreama sam se klonio.

A i da za kraj napomenem, da onaj famozni novi val me nikako nije dotaknuo osim Jure Stublića i Filma, ali kao klincu, postao mi je zanimljiv tek od albuma Sunce Sja kada je i on zagazio u mainstream. Prljavci, Valjak, Haustor, Aerodrom, Jurica Pađen kao takav, Azra/Štulić... nikada, a ni onda. Od nekih navedenih čak imam i probavne smetnje (od Prljavaca i Valjka npr )

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 01.03.2018. u 07:29.
Brko je offline   Reply With Quote