View Single Post
Staro 24.01.2024., 12:07   #1
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 765
Uređaj za upravljanje mrežom

Neznam kako postaviti naziv teme,

ali, ukratko, treba mi nešto da mogu upravljati svim uređajima na mreži, ograničiti brzinu interneta i eventualno isključiti internet, a ja sam tudum u moru svih tih uređaja, i sve sto imam sam slozio iz hobija.

Imamo hibridni t-com priključak, sa maxtvom, brzina preko žice cca 35-36 Mbit max, a puno uređaja koji pristupaju netu, mobiteli, tableti, TV-i, Unraid server sa više VM-ova, PC, laptop i 3 PoE kamere.
Sad, ako se dogodi da neki od uređaja odluči skinuti update, ili neko od ukućana treba skinuti nešto brzina uspori i moj glavni komp doslovno je neupotrebljiv, sinoc sam skoro počupao sve kabele iz ormara!!!

Meni je na prvu misao palo nešto od Ubiquitija, tipa uzmem USW-Pro-24 ili USW-16-POE i stavim ga iza t-com rutera i dali bi on mogao upravljati svim uređajima kako sam ja zamislio?
Ili ima neki drugog proizvođaća da ima user frendly interface a da nije skup?

Od opreme trenutno koristim:
T-Com hibrid DN9245X6-10, (zbog hibrida nemogu bridge mode)
RT-N18U, RT-AC66U B1 i Archer AX20 u AP modu po kući za WiFi i pokoji LAN kabel.
U ormaru su TL-SG108PE V1 i Cisco SF302-08 switchevi,
10 portova je zauzeto ali biti ce jos barem 3 kad završim po kući sve, tako ga gledam min 16 portni switch.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote