View Single Post
Staro 13.11.2019., 09:38   #24440
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Pogledao sam napokon famoznog Jokera. Uf, kako je to depresivan film. Glazba, gluma, način snimanja i režiranja......cijeli film je jedna velika dramska depresija. Imam osjećaj da je redatelj postigao upravo ono što je i htio i vidi se obraćanje pažnje na svaki detalj, pogotovo na samog Jokera. Svaka scena je pažljivo režirana da isključivo on bude u središtu radnje. Nema ničega sporednog....cijeli film je vezan samo uz njega. Glumac je odlično odradio posao.

E sad, nije da mi film ne valja....dobar je, ali imam osjećaj da su iskoristili Jokera isključivo kao brand kako bi dobili veću gledanost filma i ubacili usputne reference na Batman svijet koje realno nisu niti bitne za sam film. Ja osobno ne volim ovako teške filmove i gledao sam ga isključivo jer je to Joker, pa imam neki subjektivan osjećaj da bi film mnogo loše prošao na kino blagajnama da je snimljen van Batman svijeta jer realno....ne bi se ništa promijenilo u samoj radnji. Dakle, da je ovo klasična drama o čovjeku koji je mentalno lutao cijeli život i u konačnici u potpunosti zalutao mislim da bi ga pogledalo cirka 10 puta manje ljudi u kinima jer je jednostavno predepresivan i pretežak (što dokazuje koliko je truda i pažnje posvećeno izradi ovog filma), pa smatram da nema mnogo publike koja bi bila zainteresirana za ovo.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote