Tema: Automobili
View Single Post
Staro 07.11.2019., 17:56   #47053
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ok, jasno mi je to da mora bit po PSu, ali...

Led za poziciju, na koji nacin ugrozavam promet s tim? Ovo bi bilo retoricko pitanje.
Isto tak, ak stavim halogenke i ak vuku na plavicasto svjetlo onda bi me isto rusio na tehnickom, bar sto se tice kratkih svjetala.

Znaci, obicna zuta halogenka i to prolazi, govorim za kratka svjetla.
Bez negativnih primisli, još jednom pročitaj gore navedeno i retoričko pitanje koje trebaš postaviti je: kako bi napravio iznimku za, tehnički gledano, izmjenu koja ne bi smjela ugrožavati sigurnost u prometu, a nitko ne želi preuzeti odgovornost?

Imao sam identičnu situaciju friško prije mjesec dana gdje mi je inženjer na tehničkom progledao kroz prste, ali mi je eksplicitno rekao da "ako me policija zaustavi, da nije zamjetio da imam LED u autu, tj. da sam ga naknadno ugradio".
Onda smo porazgovarali zašto je to tako, i dok on nema apsolutno ništa protiv, on svejedno snosi odgovornost ako mi prizna tehničku izmjenu, primjerice: policija me zaustavi na regularnu kontrolu i vidi da su mi dnevna LED a trebaju bit halogena, vide u knjižici da je tehnička izmjena prihvaćena, te odmah prijave nadležnom ogranku tehničkih pregleda. Čovjek dobije u najboljem slučaju internu opomenu, ako se već dogodilo jednom, otkaz i zabranu djelovanja na tom području tehničke sigurnosti u cijeloj EU.

Tokom istog termina sam se raspitao što trebam na jednom drugom autu još ispraviti da mogu staviti H tablice na njega, rekao mi da dođem u centralu drugi dan s autom. Tamo smo sve pregledali i iako on zna da su svi dijelovi na autu postojali unutar dozvoljenih +10 godina od datuma proizvodnje, ne može mi ništa priznati dok ne dobijem crno na bijelo od firme da je taj i taj dio napravljen najkasnije 1999. godine. Dakle, sve je jasno, felge i auspuh se ne rade od sredine 90-ih više, al svejedno njima treba jebena potvrda. Ajd da su neke no-name gluposti, ali sve specifično i jedino za taj model auta - dakle nema nikakvog razloga.

Kažem, čista birokracija. Živjeli!
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote