View Single Post
Staro 23.01.2020., 12:00   #874
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Fastsync sprijecava tearing ukoliko je fps veci od rr monitora, mana je ta sto fps mora biti najmanje 2 puta veci od rr monitora da input lag ne bi bio osjetan. Iz tog razloga ekipa vjerovatno spominje freesync + enhanced sync, freesync sprecava tearing dok je fps freesync rangeu (35-144 npr), a enhanced sync ga sprecava kad fps prede rr monitora. Druga stvar je ta da ljude buni koristenje v-sync-a uz freesync/g-sync kao kolegu ovdje:







Stvar je ta da ukoliko se fps ne limitira i upali se freesync + v-sync kad god fps lupi na vrijednost rr moinitora (npr 144 fps-a na 144hz monitoru) aktivirat ce se v-sync i nastaje input lag. Medutim ukoliko se fps limitira 2 fps-a ispod rr-a monitora, u ovom slucaju na 142 tada se v-sync vise ne ponasa na svoj klasican nacin tj ne prouzrokuje input lag i donosi jednu pozitivnu stavku, a to je da sprecava iznenadne varijacije frametima koje proizvodi sistem. Drugim rijecima freesync i g-sync su namjenjeni da rade u kombinaciji sa v-syncom, ali samo na pravilan nacin uz fps limit.



Zbog svih ovih razloga optimalne postavke za koristenje freesynca/g-synca su:



1. Upaliti v-sync u driverima

2. Ugasiti v-sync u igri i sve ostale double buffer, tripple buffer opcije ukoliko postoje

3. Limitirati fps za 2-3 ispod rr-a monitora



Na ovaj nacin se u potpunosti eliminira tearing, a input lag je sveden na minimum tj on je nesto sitno veci nego u idealnom scenariju kada su svi syncovi pogaseni.







Sa ovime se donekle slazem, ali poanta je ta da je on je pokazao kako neke igre koje alociraju preko 6gb vram-a (u dijelovima koje je on testirao) kad ih se limitira na 6gb vram-a nemaju problema sa padom performansi ili stutterom.
Eto ga na ja palim vsync u igri ,nista probat cemo u drajveru onda,inace koristim freesync+vsnyc+riva tuner limit 72fpsa pa nemam tearing .Input lag osjetim ali dobro ajmo reci da sam se navika vec.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote