View Single Post
Staro 07.10.2010., 14:27   #16
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
E sad kad sam pročitao, nešto pitanja:
-Imat ću neke svoje upite u vezi ahci-a posebno na amd sistemima, pa me zanima čime radite screenshotove biosa?
-ako može, inkorporiranje i onog tomyjevog savjeta o raidu ssd-ova, jer pretpostavljam da će dobar postotak korisnika sad kad su malo počeli jeftiniti ssd-ovi, ići na neko uparivanje onih sa manjim kapacitetima, kupljenih ranije. Znam da zasad nema puno informacija takvog tipa, no možda netko zna; kako se ponaša raid0 sa zbrojenim diskovima različitih generacija, različitih veličina, kako se ponaša sa jednim djevičanskim i jednim pisanim i brisanim koju godinu...
-ako se ssd formatira za reinstalaciju, jel pomaže išta onaj hardovski low level format sa nulama, prije instalacije sistema? Ili u teoriji to samo još više haba čelije? Dakle, koji je najmudriji postupak za reformatiranje diska za drugu namjenu?
-koje alate preporučate za dijagnostiku stanja diska? Radi li intel toolbox na diskovima drugih proizvošača, i gdje se sve i kako vidi trim na djelu?
-sata standardi; dakle
3.1 SATA Revision 1.0 (SATA 1.5 Gbit/s),
3.2 SATA Revision 2.0 (SATA 3 Gbit/s),
3.3 SATA Revision 3.0 (SATA 6 Gbit/s)
imaju li ikakvog utjecaja ili limitacije na moderan SSD?
p.s.
samo si mislim kako će njuškalo biti krcato ssdovima na izdisaju čelija kroz koju godinu
Overhaul je offline   Reply With Quote