View Single Post
Staro 30.01.2013., 10:26   #30060
Stewanov
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Najveca mudrosti ti je da se drzis u boarderskom stavu, znaci lagani cucanj, ruke rasisris od sebe za balans (ne stajati na dasci s isprizenim nogama). Kad peku misici to nije bas jednostavno.

Usporavas ne s vecim naginjanjem tijela preko ruba daske vec s dubljim cucnjem - sto vise ides u cucanj to jace rubis i brze se zaustavljas.

Kad ces probati zavoje teziste OBAVEZNO na prednjoj nozi, cim stanes na zadnju ne mozes vise u zavoj i letis. Naravno cim stanes na vrh, board se usmjeri niz padinu i ubrza i (svaki) pocetnik se ukaki i automatski teziste baci na zadnju nogu (glisira) - i to je nekome tko uci najteze izbiti iz glave

Slijedeci puta kad dodjes svladas tehniku zavoja u lijevo i desno, i onda samo praksanje. Treba ti jedno 3-5 dana da sve sjedne kak spada, i onda boarder pocetnik misli da se moze naganjati pa se dobar dio njih sabije na stazi otrilike izmedju 5-7 dana boardanja. Mene je 5. dosao glave
hehehe...super opisano ja sam svoje vatreno krštenje imao na les2alpes prije dvije godine....i tek sam zadnji dan pohvatao kolko tolko konce da se mogu spustit i vozit a da ne roknem svakih 30ak i manje metara...

A krenulo je ne dobro...frend i njegova cura su mi bili mentori...ona borda već 10ak godina a on jedno 4...i otpeljaju oni mene odma na plavu stazu da razbijemo strah...i krenulo je sa vožnjom sa jedne na druge strane staze kao kad list pada...i to sam relativno brzo savladao...stim da opet 190 cm visine i 110 kg su mi gabariti pa kad bi flisnuo na guzicu nikako se nisam mogo ustat ak sam bio licem prema dole okrenut...već bi se trebao zarotirat pa na trbuh skup sa daskom i onda sam se bez beda dizao...

I da nikak se nisam mogao opusti kad bi licem prema dole gledao i kak skužit skretanje lijevo desno...U prvih par dana sam sam padao i padao....vise sam puta bio na dupetu u tih par dana nego u cijelom svom životu...pa dok nisam skužio sam zakaj nemrem ni na najmanjoj brzini ostat uspravno...i zakaj mi daska kao leluja....nego da uvijek trebam rubit ili prek prstiju ili pete...

Znači vožnja ako bi leđima bio okrenut nije bila problem kao ni kočenje sa prstima...i ovi moji su mi navečer nakon vožnji pričali da je to dobro zgledalo kad bi me snimili na stazi kak se vozim...

Onda sam na sredini 4 dana na zelenoj stazi skoro generalno sjebao koljeno jer je taj dan napadalo gro i kak se ekipa vozi što skijaši što borderi na dosta mjesta su se napravile hrpice i tak se ja zašpurao naletio na jednu takvu roknuo i iskrenuo koljeno...sva sreća ne jako...al dovoljno da se u 12h 4 dana pokupim u apartman šepajuć i da usput 5 dan cijeli propustim....

Onda sam fino 6 dan puko ošo gore skroz na glečer di je zelena staza ravna...i lagano pokušavo sve savjete iskušat...i probat skontat se vozit.....i kad sam se uspio opustit kad licem prema dolje gledam...i kad sam par puta uspio skrenut a da nisam težište ostavljao na zadnjoj nozi sam bil tak heppy... Skontao da to nije bauk i do kraja dana sam se baš finjak vozio...tak da sam se tada još više zagrijao za to bordanje....

Jedino kaj je bed kaj večina ekipe su bili parovi koji su dobili prinove pa je bordanje palo u drugi plan....i sad opet neam skim ić nekam...a i kak sam bajk slagao nemam ni za bordanje baš love...
Stewanov je offline   Reply With Quote