View Single Post
Staro 21.08.2019., 20:20   #6
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,063
evo meni stigao mx ergo.


razlike se vide i osjete. jos uvijek mi je malo neudoban na palcu, tj rad s kuglom mi je malo trzav, ne zbog kugle koja se sasvim normalno vrti, već zbog palca. neznam opisati, ali neka mikro-razlika postoji. odmah iza palca je mali botun kojim se mijenja osjetljivost. ovo je zgodno, rad sa slajderima u lightroomu mi zna bit nezgodan pri nomrlanoj osjetljivosti. ovako smanjim on the fly, i vratim nazad.

kvaliteta izrade, ako je m570 bio loš, ovo je još gore. kao prvo estetski - vide se svi spojevi plastike, baš crta, umjesto da je iz jednog komada kao na m570.
plastika je polu-gumirana, hrapava, šta je super jer sad kad je veća inklinacija ruka ne kliže s njega. trenutno dobro, ali to će se zblatit kroz 2 dana, a onda kroz 2 godine će se izribat ili rastočit kao kod svih ostalih miševa koji imaju gumirani premaz i dobit ću ljepljivog štakora.

scroll kotačić je OK, metalan i bolji nego na m570. I NE ŠKRIPI. nije infinite scroll šta bi na periferiji ove cijene trebao biti MUST. ne smeta, ali dobro bi došlo. tilt napokon ima, to mi je glavno šta mi je falilo na m570 nakon šta su mi fwd/back botuni pocrkavali.

ostali dodatni botuni su zadnji šit, zaista, imaju feeling najjeftinije moguće plastike. forward botun NIJE uzdignut (kao na m570) iako oba imaju full kratak hod pa se lako stisnu.

feeling trackaballa je dobar, nema pola kile ali je full težak. on the down side, metalni stand je cijelom površinom gumiran pa je sila koja pritišće na stol relativno mala i sve skupa se pomalo mrda na stolu tj lako ga je pomaknuti (vs m570 koji je bio lagan ali sa samo 4 gumirane flekice je relativno mirno stajao na stolu).

baterija je interna.

nema slot za usb receiver.

da li opravdava cijenu? NE. da li je udoban za koristit? o da. više nego m570. dodatni stand iz plus verzije po meni nije potreban. ovo šta se dobije u običnoj verziji je sasvim dovoljno inklinirano.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 22.08.2019. u 13:51.
jp_rv je offline   Reply With Quote