View Single Post
Staro 31.05.2016., 10:21   #4
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Sinoć sam kontaktirao futuru it za koju je nabava izbacila da je najjeftinija tamo i dobio info da je isključivo US layout i da nema naših oznaka što je loše. Moram ostale shopove ispitati.
Ja sam svoju kupio u Modulu Devet, pa možeš kod njih pitati da li još uvijek prodaju tipkovnice s našim znakovima. Iako ja nisam htio da ima naknadno dodane hrvatske znakove, oni su u trenu kad sam kupovao tipkovnicu bili jedini koji su je imali na lageru, pa nisam imao previše izbora, no ta želja da tipkovnica ima ili nema HR znakove je ionako stvar osobnog ukusa. Što se tiče same trgovine, s njima sam imao dobro iskustvo jer tipkovnica koja mi je prvotno došla je imala brutalno lošu space tipku koja je bila vrlo kruta i teško se vraćala u prvotni položaj nakon pritiska. To sam im prijavio, vratio tipkovnicu i u roku od par dana sam dobio novu.

Citiraj:
Slike nisu bitne, više me zanima iskustvo s korištenjem.
Mislim da sam pokrio manje-više sve svoje dojmove, ali ako te još nešto zanima, slobodo pitaj.

Citiraj:
Ovo za shortcute mi nije jasno, zašto bi imao problema s time?
Koristim ih dosta, naročito na poslu, npr. alt+F3 je search u programu kojeg najviše koristim za pisanje koda i ima tako nekih blesavih shortcuta

Meni je veći problem što veliki dio posla još moram obavljati mišem, a sve ove tipkovnice su dosta široke pa je pomak ruke do miša velik. Nažalost, to je kompromis, tipkovnica bez numeričkog dijela bila bi bolja, ali toga se (zasad) nisam spreman odreći.
Shortcuti koji su na lijevoj strani nisu nikakav problem, ali ako imaš npr. kominacije CTRL+H, CTRL+SHIFT+U ili ALT+F7 i desna ruka ti je cijelo vrijeme na mišu te to sve moraš postiskati lijevom rukom, onda je to malo teže na split tipkovnici u odnosu na klasičnu, naročito ako nemaš veće dlanove i dulje prste. Naravno, možeš koristiti za to desni CTRL ili SHIFT, ali tada se cijeli trebaš izvinuti da bi izveo tu radnju. Našao sam video koji dobro prikazuje ono na što mislim.

Što se tiče numeričkog dijela tipkovnice, tu te u potpunosti razumijem jer i sam imam istu dilemu već godinama. Ne treba mi numpad 24/7, ali kad mi treba, onda stvarno dobro dođe

Citiraj:
Ovisi koliko si mlad, jednom kad zglobovi počnu zezati, onda je pušiona i traže se ergonomičnija rješenja.
Tražio sam ergonomičniju tipkovnicu zbog prevencije, a ne zato što već imam problema, ali vjerujem da je dosta gadno kad zglobovi počnu zezati.
KhongLo je offline   Reply With Quote