View Single Post
Staro 19.08.2009., 18:22   #104
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
fiju, a ste se napisali u ovo malo vremena sto me nije bilo

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To mogu bolje podnijeti nego da kupim monitor za 2,000kn i da se idućih 2-3 godine svaki dan bediram što sam "to" kupio i potrošio 2soma...

P.S. rodili smo se s jednim parom očiju za cijeli život, stoga mislim da nije pametno kupovati poluproizvode za gledanje slike na ekranu
ne mogu si svi priustiti monitore za 4600kn, neki toliko jedva skucaju sveke 3 godine za komp! Tako da za takve ljude je monitor do 2000kn maksimala kako god da okrenu. Danas hvala bogu postoje i modeli koji u tom cjenovnom rangu mogu ponudit prakticki i vrh ponude matrica, no uz neke kompromise jasno.

Da se razumijemo, ips nije zdraviji od tn-a, ni obratno, otprilike je ista stvar. Ako imas monitor koji ima osvjetljenje s minimalnim odstupanjima po svojoj povrsini i nema probijanja pozadinskog osvjetljenja, te se gleda s dovoljne udaljenosti da tn ne shifta komplet sliku to je to. Dapace, TN ima nesto i ostriji prikaz od IPSa, dakle za uredske poslove manji TN monitori su dusu dali! U tom segmentu je VA najgori, ali i to je zanemarivo kraj titranja crt-a na kojima smo svi proveli tisuce sati.

Citiraj:
Autor shtef Pregled postova
munjara, the dream, antrax (ostali također): koji bi 24" monitor izabrali da imate 2 do2,5k kn na raspolaganju? -multimedija, games, pokoji film

znam da cijelo vrijeme raspravljamo o tome da velika većina od vas nebi kupovala 24" za tak male novce jer je to "loša investicija",ali ugodite mi, molim vas.

hvala na savjetu.
slazem se s nekim dolje za samsunga 2494hm, cini se da je to jedan od naj 24" fullHD TN monitor (razlika izmedu hm i hs je da hm ima samsungov 24" panel, dok hs ima neki ljevi 23.6" i mislim da hs nije moguce podesavat bas osim nagiba, sto je u principu minorni nedostatak kod toliko sirokih monitora s ovalnim postoljem - ionako nece bit u portret pozi). Drugi dobar izbor recimo je p2370, nije 24" al razlika je minimalna, takoder ima samsungov panel!

jos razmisli o l220x, manja dijagonala malo, al veca reza i bolja matrica, hm hm

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
reći da je nešto smeće,ukoliko osobno taj korisnik posjeduje nešto bolje, da ne pričam o duhu foruma i tolerancije uopće.

Isto je veoma i sa zvučnim temama, meni su osobno Realtek kartice dno,a ima ovdje ljudi koji ih šajbaju uzduž i poprijeko i kunu se u njih kao super stvari,neće Creative,nemaju para za M-Audio,ESi ili nešto još jače.To je tako.
usporedba sa zvukom nema bas neke veze, svi vidimo kolko tolko dobro (sa ili bez pomoci pomagala), dok ne cujemo svi bas jednako, ima nekih ljudi cak mladih od 20 godina koji nisu sposobni cuti frekvencije preko 12-13kHz! da ne pricamo o tome da nekome nista ne predstavlja vrhunska zvucna posto ima zvucnike za 37kn iz hgsrota. Dok nitko ne moze normalno gledati u losi mutni monitor i nakon sto ga netko posjedne za normalni da ga vratis nazad pa da ti kaze da je to ista stvar, jednostavno nije! Isto tako TN ima svojih ocitih nedostataka, no da su to monitori koji nista ne vrijede isto tako nije istina, ni crt-i ispod 2-3kkn nisu bili kvalitetni pa su se svejedno kupovali na veliko, bas zato sto nije potrebno svima da imaju savrsen monitor. Neki od nas jednostavno ce radije uloziti dodatne novce u to pa da vide svaki tamni detalj, razlicitost boja, preljevanja i slicno, nekima jednostavno nije bitno posto ionako igraju wow po cjele dane samo i to je sasvim ok.

[QUOTE=thedream;1410690Bio je jedan divan Philips,nisam siguran jel kod nas dobavljiv uopće,nešto veći kut gledanja ali još uvijek TN bojim se,170/170 je. Ako se sjetim...čitaj,nađem ga u švapskom shopu nekom,postat ću ga ovdje.[/QUOTE]

nemoj se uopce trudit jer ako malo bacis oko na philips stranicu, radi se o cd 5:1, a ne 10:1 sto je standardno za oznacavanje kuta gledanja, drugim rijecima jednak mu je kut gledanja kao svima ostalima.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
http://www.alternate.de/html/product...&l2=ab+24+Zoll

Ne znam jel to zabuna kakva,piše 176 stupnjeva i H i V,možda neki napredniji TN,nisu svi isti znamo. Kažem,fanstastična kupnja za tu paru.
kako znas da je fantasticna kupnja? jesi ikad vidio taj monitor il bar da imas iole prihvatljiv izvor koji potvrduje tvoju tvrdnju? puno prije bi uzeo p2250 za iste pare i bar znam na cemu sam...

sto se tice kontrasta, vec sam napisao gore o cemu se radi, a evo i sta eizo kaze na tu temu recimo, lol tezeg kalibra u svakom slucaju

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ovaj vid ga,isti moj. Samo T,samo 3x skuplji,i samo spva matrica.

http://www3.computeruniverse.net/pro...24-tft-lcd.asp
"isti tvoj" i "samo T"!? naravno salis se, zar ne!?

edit:
sry svima na turbo dugom postu
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote