View Single Post
Staro 17.09.2012., 21:50   #614
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Pozdrav ljudi, trebao bih vašu malu pomoć. Naime odlučio sam se da sa svog trenutnog phenoma prijeđem na intel, odnosno neznam što je bolji izbor između 2600k i 3570k.
Iskreno u zadnjih 2-3 godine otkad sam uzeo phenoma i ne pratim baš ''događanja'' pa i sam neznam što mi je bolje izabrati od ta dva procesora.

Čitam po netu da ivy ima dosta problema s zagrijavanjem zbog vrlo jeftine termalne paste, neznam jeli to bilo samo kod prve serije procesora ili je još uvijek tako.
Znam da je ivy novija tehnologija pa me nekako vuče da uzmem 3570k, ali isto tako vidim po testovima da je 2600k u laganoj prednosti ispred ivy-a radi ht-a (neznam koliko on meni ima koristi ali možda bude ubuduće), da se bolje oc-a i manje zagrijava. S druge strane ivy ima pcie 3.0, virtu mvp koji bi mi bio od koristi i podršku za ''osjetno'' brži ram (nemam pojma kolika je tu stvarno razlika u odnosu na moj trenutni ram 1600mhz).
I da, za proc mislim dati max 2000 kn.

I još jedno pitanje mada sam se već poprilično navija, a to je matična. Meni su u oko upale Asus Maximus V Gene i MSI Z77A-GD65. Koji je po vama bolji izbor od ove dvije ili imate neki treći prijedlog. Za mbo mogu izvojiti nekih 1500kn.

Znam da ovo mogu sve potražiti na netu i vjerujte mi da jesam, ali iskreno nigdje ne mogu naći ozbiljnu raspravu već samo pametovanje gdje je svatko majstor za sve i zna sve. Eto znam za ovaj forum i da ljudi stvarno znaju nekog vraga i da su ozbiljni pa se nadam da će te mi pomoći.

Hvala
Volume je offline