Tema: Automobili
View Single Post
Staro 13.01.2020., 14:31   #47582
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Negdje mi je zvonilo da ima neka akcija u Toyoti na baterije. I da je vise od 5 godina, cinilo mi se 8 ili 10 godina ali vise to ne nalazim pa moze biti da grijesim. Ako je stvarno 5 godina to bi onda meni stvarno bio potencijalni dealbreaker.

I jos jedan veliki minus kojeg sam se sjetio sa Mazdine testne voznje je ful mali gepek. Znaci gepek je manji nego na mojem 2 generacije starijem modelu. I šit ju not. Tako
da skitnica ako imas familju i o tome si razmisli.
Koliko mal bio, veći je nego na Corolli

Garancija na bateriju i kompletan hibridni sklop je 10 godina.
To sa baterijom je i mene mučilo i onda sam išao istraživati 6-7 godina stare hibride i svi se kunu da je baterija kao prvi dan. Naravno da nije, ali očito degradacija nije tolika koliko bi se očekivalo.
Zatim cijena te baterije. Ako je na eGolfu zamjena baterija (36kWh) zajedno s radom 6000€ onda mi nema smisla da je Toyotina s 10x manjim kapacitetom tako skupa, pa sam i to istražio i doznao da košta 1500€ što nakon 10 godina izrabljivanja i nije neki iznos.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/rab...avaju/9811135/

Druga opcija kod Corolle je 1.2 Turbo kojeg sam također vozio i vozi se čak i bolje od hibrida 1.8. Treća opcija je Hybrid 2.0 koji je raketa ali izlazi iz nategnutog budžeta.

Zadnje izmijenjeno od: skitnica. 13.01.2020. u 15:01.
skitnica je offline   Reply With Quote