View Single Post
Staro 25.02.2009., 21:16   #9
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Hm...ukratko-zamjena za Windows NE POSTOJI.Ako imaš neku specifičnu aplikaciju ili hardwer koji ima samo za XP onda ti nijedna linux distra neće biti od koristi...baš pričao neki dan s bubbom i moram se složit s njim u jednom pogledu > OS je ništa bez obzira koliko bio dobar,brz,stabilan i siguran ako aplikacije koje TEBI trebaju nisu dostupne za neku linux distru. To može biti i dobro i loše ovisno o tome kakv si korisnik odnosno što ti treba i što koristiš.Ukratko-sve osnovno > OK.Sve najfriškije,skupo,vioko sofisticirano ili ala ATI > ne baš.Što se softwera tiče,da imaš 2 mogućnosti: virtualizacija i wine.To katkad može šljakat a katkad ne. E tako a sad kad smo taj dio prošli idemo dalje. Nema najbolje linux distre. Jednostavno nema. Svaka ima svoju filozofiju a neke i svoju specifičnu namjenu (da,znam sve je to u biti isto ali opet-na nakima je sve po defaultu složeno za neku namjenu tak da -manje posla).Za desktop bilo koja od većih i poznatijih je ok ali najbolja može biti opet samo tebi kad ti odlučih da ti neka od njih najbolje leži nakon što si ih isprobao (osbno iskustvo Ubuntu > predosadan ; OpenSuse > najbolja implementacija gnome-a ali previše malih reposa ; Slackware > hebeno brz i konfigurabilan te odličan za učenje ali oduzima previše vremena za samo konfiguriranje a ja sam u fazi korištenja OS-a ; Debian > vrlo,vrlo dobar...ali prestari paketi ; Fedora > bleeding edge,testni poligon za Red Hat i baš po mojoj mjeri)...

Questions?
tomek@vz je offline   Reply With Quote