View Single Post
Staro 11.01.2022., 15:46   #22
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Ne znam, ne pratim modele koje sve imaju, uglavnom uzeo sam bio, narucio preko bare, jer ih tada opticari kod nas nisu imali, bas model koji se zove : Crizal Sapphire UV, milsim da ima i neki prefiks X u nazivu. Provjeri koji model tocno imas, kada i koliko te kostalo. Jer mene su stakla papreno kostala.

Nisam do danas vidio staklo koje je transparentnije u smislu iluzije da ih uopce nosis. Imaju zastitu protiv grebanja, nemam ogrebotina, samo packe koje cistis tokom danas kad se umaste. To se samo vodom i cistom krpicom moze ocistiti.

Bio je i protiv maglenja, ali imao sam osjecaj (jako suptilno) da nijansu, ali nijansu vuce na ljubicasto. Vjerojatno malo tko bi primjetio, ali smetalo me je, bas zbog super transparentnosti stakala. Za koju godinu su dosla dva stakla (dva modela) kod opticara od njih. Jedno je mrvicu vuklo na nijansu, drugo je bilo skroz transparentno, ali kao nije bilo kristalno kao moje. Treba provjeriti, doduse, to je subjektivno, nekome to i nije vazno.

Recimo Gunnar koje nekad nosim vani kad ima puno svjetla u studiju/prometu, a nije jako sunce. One vucu 20%-tak posto (mozda i manje) na zutu, ali je jako, jako ugodna, jako lijepo saturira vanjski pogled i bas je ugodno za gledati.

Zeiss top model iz te godine, probao dva modela, po meni su isto vukli na mrvicu na crveno/ljubicasti odsjaja iznutra. Mora se probati, sto nekog smeta, drugome je dobro, sto je nekome dobro, drugome smeta.


...
Visage je offline   Reply With Quote