View Single Post
Staro 25.10.2017., 10:55   #627
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Radijator sa ventovima sam montirao na vrh kucista. Ventove sam spojio na potenciometar od kucista (Define) te onda po potrebi odaberem low-mid-high.
Ventove kucista sam spojio na maticnu te oni rade u silent modu. Ventovi sa radijatora isto rade u silent modu (low-5V) ali ako idem benchati onda im stavim full brzinu i onda popizde
Razmisljao sam da stavim radijator naprijed ali onda bi topli zrak s radijatora isao u kuciste na graficku, maticnu, ramove, VRM-ove itd. Ovko mi je bolje jer ventilatori vuku zrak iz kucista tj izvlace toplinu iznutra i bacaju gore. Znam da s time mozda "gubim" stupanj ili dva na procu, ali mi je tako bolje jer mi npr temperatura VRM-ova je pala cca 15 stupnjeva naspram Noctue. Prije su mi VRM-ovi znali ići i do 65-70 stupnjeva, sad su 47-55, zavisno o opterećenju.
Sad mi je hlađenje dosta izbalansirano ali se malkice cuje (naspram noctue) i to mi je prihvatljivo.
Ali da, pumpa je zaista vrlo tiha, i na standardnim postavkama (3000 okretaja) se stvarno ne čuje van kućišta.
pa sto ventove ne spojis na na maticnu i u AI suitu napravis krivulje, a ne tako rucno prebacivat, low-mid-high
nick praskaton je offline   Reply With Quote