View Single Post
Staro 31.10.2020., 19:27   #3818
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,445
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ukoliko imate vremena i volja bacite pogled na linkove u nastavku, gdje Dr. Ian Cutress na svojem JubiTo kanalu u detalje prolazi i analizira nedavna Intel i AMD financijska izvješća, te se u svemu tome osvrće na trenutne i buduće probleme s kojima se Intel suočava. Intelov najveći problem je da čak ni u ovakvim situacijama nisu u stanju, ponajprije sami sebi, a onda i dioničarima priznati da više nisu najbolji i da je konkurencija itetak pristuna, danas više, nego ikad. Imali su pad od 35% u njima jako bitnom Data Center tržišnom segmentu, a za sve su okrivili COVID-19, dok je AMD u istom periodu za isto tržište zabilježil rekordne zarade. U prijevodu, Intel ne želi jasno reći da im konkurencija otima dio slasnog kolača.

Nadalje, za razilku od AMD-a, na čelu Intela je ekonomist i financijaš koji jednostavno nije ni blizu tehničkoj potkovanosti kakvu ima Lisa Su i to se jako lijepo vidjelo i čulo na razgovoru s analitičarima, kad su Bob Swan i društvo krenuli s pričanjem čistih gluposti na temu (bezbrižnog) prebacivanja na TSMC-ove proizvodne procese.

Nema ništa bezbrižno u tom procesu, niti su TSMC i Intel mašinerije kompatibilne na tom nivou da je cijela stvar čisti copy-paste kakvim se nastojala prikazati u razgovoru s analitičarima. Ovo kaj sad izvode s Rocket Lake modelima, je identična stvar kakvu smo gledali prije 15 godina s prvim Conroe primjercima - prerađena mobilna arhitektura za desktop - i prošlo je samo tako, a AMD nije znal kaj ih je snašlo dobro desetljeće poslije. Nažalost vremena su se promijenila, ali Intel i dalje pokušava iste recepte za novonastale situacije, mada su im glavni kuhari odavno napustili kuhinju.
Ali što nisu i ti mobilni zapravo bili PIII arhitektura?
Tu se uvijek sjetim ASUSice i malog adaptera sa coolerom, pa se na njega kači Pentium M i onda to sve skupa na desktop matičnu.
Odlično se OC-a, i ako se dobro sjećam bio je poprilično blizu A64, ako ne i brži. Imao je frend to, meni je bilo preskupo, a i tada sam imao već A64 3500+.

__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 31.10.2020. u 19:36.
Disco je offline   Reply With Quote