View Single Post
Staro 28.11.2007., 01:04   #80
iggyone
u borbi protiv sna
Moj komp
 
iggyone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Kruge, ZG
Postovi: 175
Uff, eto javljam se kao strastveni pizzo-ljubac. Da se osvrnem na pizzerije u gradu u kojima sam jeo...

Nekoć davno, dok sam bio još klinjo, starci su me često vodili na pizzu na Opatovinu i u Vlašku. Tamo je nekoć u Zabregu bio centar najboljih pizza.

Danas...pa idemo redom:

Karijola (Kranjčevićeva 16a): visoke cijene, egzotične pizze i hrskavo tijesto. Za mene ipak malo preskupo. Jest da su sastojci vjerojatno nešto bolji (ali nema ih baš previše) u odnosu na ostale pizzerije u ZG-u, ali cijenom to baš po meni i ne opravdavaju, jer miješana dođe 43kn.

Mamma Mia (Ilica 63): ne sjećam se kad sam zadnji put tu bio. Al se sjećam da imaju dobar izbor pizza, peku ih direkt u krušnoj peći, ambijent je ugodan, cjenovno pizze nisu skupe...jedino ak se ne varam, pizza ponekad bude možda malo presuha.

Dvojka (Nova Ves 2): možda najveći izbor pizza u cijelom gradu. Cijene nešto veće (30-40kn), tijesto je kao po mom receptu: nešto deblje i mekano skoro pa podjednako na cijeloj pizzi. Nadjeva ima dovoljno, a sastojci su ok. Jedino kaj ovoj pizzerii fali jest veći prostor, inače ovdje najčešće dolazim upravo zbog tijesta!

Baschiera (Selska 215; Trg senjskih uskoka 7): otkad se otvorila prva Baschiera, išo sam tamo na pizzu. Bio sam sasvim zadovoljan. I dan danas imaju odličan izbor, dvojka radi do 2 iza ponoći, pizze su standardne veličine i standardnog okusa, po meni ništa posebno, cijene prihvatljive. Odnosno, onaj ko živi u kvartu oko Baschiere, vjerojatno malogdje drugdje jede pizzu, jer bi vjerojatno i ja tako napravio.

6 (Medulićeva 6): prosječna veličina pizze, veliki izbor pizza, sastojaka ima kao u gram točno, tamo ako se ne varam, ne koriste ni edamer niti gaudu, već neki drugi sir po čemu se pizza jedino razlikuje od ostalih, inače nije nikakvog posebnog okusa, ali eto, sasvim korektna pizzeria. Cijene ok.

DG (Andrije Žaje 57): preko puta Doma sportova...dobro za pojest pizzu poslije dužesatnog navijanja na tekmi, radi isto do 2 iza ponoći, pizza je ok, jedino kaj se meni ne dopada jest kaj šunka nije naribana, već ju onak stave u onim narezanim komadima. Inače pizza je dovoljno sočna, ima nešto i rajčice, sasvim solidno.Cijene sasvim prihvatljive.

Nokturno (Skalinska 4): mali restoran u ulici koja spaja Tkalču i Opatovinu/Dolac...restoran koji je skoro pa uvijek pun,ali zato nakon neumornog šopinga sa curom, dobro mjesto za odmorit noge i pojesti anemičnu (čitaj: bez puno okusa i sastojaka) i jeftinu pizzu. Miješana 25kn - veličina, nešto ispod prosjeka, tijesto - korektno. Ono, velim, za pojest pizzu "usput" i ne ostavit puno love.

Maslina (Stupnička 14): pizzerija udaljena 10m od SC-a u Cvjetnom i 20m od Vjesnika...možda najveće pizze u gradu, ali i izgled vara...količina tijesta je ista kao u npr. Dvojci, ali je samo na tanje i na šire razvaljano tijesto, tako da kad se speče je tanko i hrskavo. Na gljivama ne štede, sastojci su sasvim u redu, cijene oko 35kn pa nadalje. S obzirom da ja volim deblje i mekano tijesto, nemogu reći da pizza ovdje ne valja, ali potvrđujem da su sastojci na pizzi full ok.

Stara Sava (Savska 208): u srednješkolsko doba moja najomiljenija pizzeria...pizza "je bila" velika, sočna, odlična za cijenu, ali danas se kolko vidim nešto pokvarila...valjda upravo zbog toga jer su se puno reklamirali, pa je restoran postao ipak nešto više kao zalogajnica...a još kad sam vidio frenda koji se u srednjoj drokso, kako peče pizzu (btw taj čovjek više ne peče pizzu)...odlazim tamo jednom do dvaput godišnje, i pizza je i dalje sasvim korektna, prosječna bih rekao, najfinije mi je tijesto tamo, izbor pizza i nije nešto...

Vagabund (Vlaška 90): je moje sljedeće oderdište. Frend mi ju je preporučio, jer on živi u tom kvartu, pa si za doma iz te pizzerie uzima pizzu. Kaže da je tam baš kao po mojoj narudžbi: mekano tijesto, kao domaće, vrlo dobar nadjev, i prosječna veličina pizze, i to sve za manje od 30kn!

To su mi nekako najpoznatije i ajmo reć "najbolje" pizzerie u gradu. Kad bih danas morao birati neki redoslijed vjerojatno bi glasio: 1.Dvojka, 2. Mamma Mia, 3. 6...

Isto tako jeo sam i pizze iz hrpu "dostava"...Rossi, Kum, Venera, Meduza, Tigrić, Pivo i Pizza,Rubelj...uglavnom od dostava nijeda nije bila ni do koljena jednoj običnoj pizzi iz prve 3 na listi.

Uglavnom, ako mi tko ima za preporučiti još koju fantastičnu pizzeriu u gradu, molim da mi javi!

__________________


Asrock B550M Pro4
AMD Ryzen 5600 @ Thermalright Assassin King 120SE
2×8GB Corsair DDR4 CL16 3600MHz
Sapphire Nitro+ RX580 4GB
Kingston KC3000 SSD 512GB + Kingston NV2 SSD 2TB
LG DVD-RW
XFX ProSeries CoreEdition 550W
Dell S2716HN
Fractal Design Define Mini
mouse&keyboard Logitech vulgaris
Predzadnja trgovina | Zadnja trgovina
iggyone je offline   Reply With Quote