View Single Post
Staro 13.02.2018., 21:08   #144
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Nasa F1 novinarska scena ima potencijala ali mi se na zalost cini da nikako da se okupi makar vecina na istom portalu. Tako ima dobrih i vrijednih ljudi sa ogromnim znanjem ali razasuti po portalima upitne kvalitete.
Pa kad se jednom u ovoj zemlji prestane gledati sve i samo isključivo kroz prizmu osobnog interesa, neće biti napretka u bilo kojem obliku. Tako i to.
Ima puno entuzijasta, ali mislim da je neizvedivo.

Onaj doktor Vojan Jagić je stvarno pratio i radio na tome, ali čabe mu kad su mu glavni "promotori" bili Jergović i Dijaković. Ne zna se koji od njih svoje je jače šupalj po tom pitanju.

Ovima na Max F1 i Puls, svaka čast na trudu. Ali... malo kasnije ću objasniti taj "ali".

Citiraj:
Svakako preporuka Max F1. Vec sam tamo pohvalio urednika na rijetko vidjenu nepristranost i azurno izvjestavanje.
Inside informacije je malo nerealno ocekivati.

BrkO - naravno da je malo nefer usporedjivati ih sa Autosportom tako da malo spusti kriterije i vidjet ces a i prepoznati trud i entuzijazam iza tih portala poput Max F1. Da se odma ogradim nemam ama bas nikakve veze sa njima.
Evo objašnjenja "ali".
Dakle, postoji par vrsti informacija, onih koje najviše volimo: činjenično stanje tekućih događaja, povijest i/ili osvrt na nešto iz očiju nepristranog ali informiranog urednika, tehnički osvrti čovjeka iz tehnike/insajdera.

Ova prva, to je dakle ono što je tako. Dakle, McLaren je odjebo Hondu i uzeo Renault. Ta vijest je ista na svim portalima, čak i na gnjoju tipa Sport na Index.hr. Ista stvar vrijedi i za izjavu Maxa Verstappena da imaju Mečkin motor, da bi ih vidjeli na startu do prvog zavoja. Više manje bude isto za ishod kvalifikacija ili utrke.

Ovo drugo, svaka čast ovim člancima na Pulsu. To su lijepa štivca za pročitati. Osobno jedan od omiljenih mi je bio "Top 10 winter test shockers". Ako budete dobri, budem vam šerao PDF sa tim člankom
E tu sad ovisi što i koliko si autor dade truda i volje nešto istražiti. Jasno da je našima teže, ali nije to lagan posao ni ovima vani.

Ovo zadnje, tu naši naravno da nemaju šanse.

E sad, na pojedincu je ono štoga zanima.

Osobno, ne moram ja spuštati nikakve kriterije jer ih nisam ni postavio. Domaće F1 portale nisam pratio, više je tu i nedostatak vremena. Pred 10-15 godina dnevno sam imao po 10 tabova otvorenih, Autosport, F1GPU, PitPass, ESPN F1 i da ne nabrajam. Danas imam feed od Autosporta i F1GPU sa sekcijama F1 i MotoGP i stvarno mi je dovoljno to da pročitam, pogotovo jer uglavnom nemam toliko vremena.

Citiraj:
Ima jos dosta blogova i portala ali nema smisla ih pobrojavati tu.
Kao što rekoh, nema smisla čitati jednu aktualnu vijest na 5 portala

Citiraj:
Idemo F1 2018!!
Brko je offline   Reply With Quote