View Single Post
Staro 17.11.2009., 15:00   #25
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Ja imam na dva kompa Bitdefender Internet Security 2010, to mi je inače prvi antivirus kojeg sam kupio. Prije sam imao Avasta, no 3 puta je propustio raznu gamad zbog koje sam morao formatirati hdd, a nije je uspio ni očistiti pri bootu, pa sam ga makao i prešao na nešto ozbiljnije.

Što se sigurnosti tiče, zaustavlja sve živo i prije nego gamad pomisli ući u kompjuter, bilo da se radi o običnom adwareu, spybotu, trojanu ili nekom zapakiranom virusu.
Čisto primjera radi, npr. surfam po nekim hmm..je li...stranicama i samo iskoči mali transparentni prozor poviše sata u trayu koji kaže da je blokirao taj i taj trojan, povuče se i to je to.
Automatski se updejtira bez ikakvih notifikacija i potreba za restartom, sve je "silent".
Također ima "Game mode" kojeg možeš lako uključiti/isključiti klikom na tray ikonu, a tada privremeno gasi svoj firewall da bi omogućio nesmetano igranje preko lan-a/neta, itd. te smanjuje opterećenje na sustav da bi igre imale više resursa.
Za razliku od Antivirusa, Internet Security ima u sebi još i antispyware (gasi windowsov defender jer je nepotreban), svoj firewall (gasi windowsov), svoj antispam engine, itd. (da ti ne nabrajam, pogledaj tu)

Kupio sam ga prije cca. mjesec dana, i u početku sam imao nekih problema s njim (game mode nije radio preko traya već sam ga morao manualno uključivat, znao bi prestat radit na kratko, pa bi se opet vratio i slične mušice), no support stvarno radi punom parom i izbacili su par updateova koji su sve riješili i sada sve radi.
Također su ljudi susretljivi, pa ako i imaš problem, budi siguran da će ti odgovoriti u kratkom roku, a možeš i zatražiti povrat novca u roku od 30 dana ako nisi zadovoljan.

Što se performansi tiče, mislim da u trenutnom modu rada (default) osjetno može usporiti slabiju konfiguraciju, no to pripisujem njegovoj robusnosti, što na kraju i nije toliko loše jer upravo zbog toga imaš sigurnost koju imaš.
Postoje i aggressive i permissive modovi rada, u prvom je cijeli program "napetiji" i troši više resursa, a u drugom "opušteniji" i troši manje resursa, no meni se ne riskira da mi uđe neka gamad jer sam već 2 puta zbog toga morao formatirati hdd, a jednom je bilo vrlo blizu.

Po nekim top listama najboljih antivirusa, on je prvi, no ja smatram da je tu negdje sa Kasperskim (nemoš protiv Rusa, najjači su ), koji je vjerovatno i bolji, no ipak sam njega odabrao jer njega dobijem za 90$ (licenca 3 godine), dok je Kaspersky 96$ (licenca 2 godine), tako da sam uzeo ovog na 3 godine i prst u uho do 2012. (kada je ionako smak svijeta )

Nadam se da sam pomogao, pozdrav
Neo-ST je offline   Reply With Quote