View Single Post
Staro 01.02.2018., 08:27   #1137
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Pozdrav,

jučer navečer krenuo graditi manji rig gdje jedna GPU ide direkt na MBO a 2 preko risera na male PCIx1.......

Problematika, priča....

- veći dio vremena je internet normalno radio, spojeno preko PCI ethernet kartice, LAN kabelom na ruter. (intergrirana mrežna od prije ne radi)

Problem je nastao kad sam počeo spajati grafičke, ali nisam odmah uočio da već kod spajanja prve, prestaje raditi mreža. Bio sam fokusiran na to da li su riseri ok i da li će se grafe prikazati u device manageru.

Nakon što su uspješno spojene sve grafe, trebao sam skinuti softvare, toolove za nastavak i primjetio da internet ne radi -- > Unidentified Network

Ko za q. jučer sam imao problema sa ruterom i zvao službu za korisnike koja je intervenirala po samom ruteru. Automatikom sam krenuo rješavat stvarne mrežne probleme, prvo na rigu i konačno na samom ruteru. Obično barem jedna od isprobanih x metoda proradi ali ovog puta ne.

Provjerio na drugom računalu i tamo bez problema radi mreža i internet.

Provrtio sam malo film i odlučio probati upaliti komp bez ovih GPU koje su spojene preko risera.

Voila, mreža proradila odmah nakon boota.

Nakon toga radio sam testiranje, svaki riser zasebno, na svaki PCI priključak i bez obzira koji je spojen u koji PCI, mreža ne radi, znači nije problem u riserima ni GPU.

S obzirom da je matična dosta stara (GA-M720-US3 (am3 socket) već su krenule crne misli da od toga ipak ništa i da treba kupiti nešto novije.

Kao zadnji pokušaj spašavanja, stavio USB Wifi mrežnu karticu i gle čuda, istovremeno radi internet i 3xGPU

S obzirom da je prošlo već 3:00 danas ujutro, odlučio sam isprobati out of box da li to rudari ili samo vrti ventove na GPU

Stavio claymore samo eth i radi, sav sretan spremam se spavat i onda se sjetim da mi taj USB wifi dongle treba na drugom kompu

Probao sam još samo premjestiti mrežnu karticu na neki drugi PCI slot ali ne pomaže.

Ima netko ideju što mogu napraviti da osposobim tu mrežnu karticu?

Zadnja solucija mi je da kupim USB-UTP konverter

Ako je problem već bio u ovoj temi od 38 stranica, molim da se ko olakotna okolnost uzme da sam u 4:00 legao, probudio se u 6:50 i moram danas riješiti problem kad se vratim sa posla

Hvala
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote