View Single Post
Staro 28.08.2014., 21:55   #455
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Pretpostavimo da je (99%) grafička otišla u vječna lovišta po svemu napisano, ovako na daljinu, svakako bi je trebao pogledati dobar elektroničar (možeš ih na prste lijeve ruke izbrojati sve u RH ) ako je otišao sami čip zamjena za novi ti je potpuno neisplativa investicija, vjerujem da dosta prelazi vrijednost same grafičke (danas 5870 vrijedi cca 500-600KN max).
S druge strane ako je riječ o nekoj sitnici na njoj opet moraš nekome dati da pogleda.
Naravno prvo probaš sam neke stvari i ovo što je kolega preporučio makar sam skeptičan jer ti se mrzne i bez load-a, kondići i ostatak elemenata češće odu a da kvar nije vidljiv golim okom već tek pod pravim rukama i opremom, al opet držim fige da je nešto banalno i sretno.

Znam što misliš kad kažeš rupa u novčaniku jer je ta grafa dok je bila nova u svoje vrijeme koštala 3000KN i bila je najjača single GPU kartica i sa stock hladnjakom izdržala ti je 5god. i 9mj. treba joj spomenik dignut .
To ti je tako, stvari gube vrijednost, ja sam svoju pred jedno god i pol, možda malo više, uspio riješiti za 1000KN zajedno sa Artic Cooling hladnjakom koji je isto bio cca 300KN.
Bilo koja 7850 polovna sa jamstvom pa na novije bi ti bila adekvatna zamjena, nemoj gledati HW Compare 7850 je novija arhitektura i bolje se OC-a tako da razbije 5870 kako god okreneš, u detalje neću ići ima sve na netu, jedino što 7850 ne izgleda tako impozantno ajmo reći xD. Ono što mislim reći je da od cca 600-700KN pa nadalje imaš adekvatnu zamjenu, polovnu po mogućnosti sa jamstvom, ako se ide na novo naravno da je skuplje.
Ako kojim slučajem gledaš nešto starije iz serije 6, tek su ti 6950 i 6970 u rangu ili bolje od 5870 dok 6870 nije, a njih je teško naći povoljno i opet su bez jamstva zato barem serija 7 pa nadalje ili Nvidia alternativu,....

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 28.08.2014. u 22:00.
virus1 je offline   Reply With Quote