View Single Post
Staro 29.08.2020., 12:41   #1028
Shumar
Premium
Moj komp
 
Shumar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Os
Postovi: 106
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Za 2D CAD baš i ne treba 8c/16t procesor, post se odnosio na pitanje o jeftinoj konfiguraciji za 3D (7k Kn) gdje je jedan od zahtjeva bio i Corona renderer (CPU).
U pravu si, nije baš za basic work, za to je dobar bilo koji 4c/8t.
Problem je što kad ideš prema jeftinijima opada im max. frekvencija i broj grafički jezgri. Pa si svako treba naći optimum prema vrsti posla koji radi.

Neko ko radi u npr. Autocadu na 22" monitoru (im ih gomila ), otvara jedan po jedan dokument može izgurati do 2030. sa bilo kojom i5icom.

Dok neko radi sa dva monitora i pored Autocada ima otvoren browser sa ko zna koliko tabova, nekoliko PDFova (koji su postali strašni žderači resursa) i excelom ili sl. programom. Tu se 4 jezgre lijepo napregnu.


Dodajem zahtjev za pomoć oko sastavljanja uredske konfiguracije, baš vezano uz zadnjih nekoliko postova.


Namjena: rad u 2D i 3D CAD-u na većim modelima (AutoCAD, Civil 3D), sve ostalo je sekundarno i manje zahtjevno od navedenog (Revit, Navisworks, manje FEM analize, light gaming i sl.)
Budžet: cca 8000kn ( ako baš čini neku razliku, onda može i nešto preko navedene cijene)

Što: kutija bez monitora
CPU: što veća frekvencija, tj. što bolji single core perf.
GPU: mislim da je neka 1660 sasvim dovoljna da gura wireframe CAD modele, ne znam ni sam (nisam baš primjećivao neku razliku u radu između quadro kartica i jeftinijih GTXica); inače raditi će na dva 27" 1440p monitora
RAM: može 16gb za početak s mogućnošću dodavanja još toliko.
Ostalo: do sad sam skoro isključivo za rad koristio Intel, nije obvezno, ali bi volio vidjeti kombinaciju s 10700 ili 10500. K ne treba, neću klokati to je sigurno. Od AMDa mi je za oko zapao, gore navedeni, 4750G (single core u samom vrhu AMDa, a ima i grafiku što mi je bitno). Mislim da mi je 6 jezgri dovoljno, 4750G je tu samo zbog single core perf. i najbrže iGPU.


Vrijedi li ovo uzeti u obzir:"Prodaju i bundle: 4750G, Wrath Spire, B550 Tomahawk, 16GB DDR4 3200 MHz."?

Zadnje izmijenjeno od: Shumar. 07.09.2020. u 12:41. Razlog: dodavanje zahtjeva za konfiguraciju
Shumar je offline   Reply With Quote