View Single Post
Staro 06.09.2011., 00:08   #195
Zero_X
Registered User
 
Zero_X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Raccoon City
Postovi: 12
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ja sam danas stavljao W7 na HP 635 LH426EA. Mogu reći da sam ugodno iznenađen kvalitetom izrade i izgledom za lap od 2.311kn (torba uračunata u cijenu). Win performance index (0-7,9): cpu 3,7; ram 5,5; vga 4,0; gaming 5,6 i hard 7,1. Za surf, net i office je sasvim dovoljan.


Evo da se ja još jednom javim u vezi laptopa HP 635 LH426EA ( 2.311 kuna)

-Nakon nekoliko uzaludnih pokušaja uspio sam instalirati i Win XP PRO SP3 na dotični laptop, nakon što sam nLitom integriro sljedeće drivere: AMD ahci SB600 (DriverVer=09/22/2008, 3.100.1540.86), SB700 (DriverVer=03/17/2009, 3.1.1540.127), SB800 (DriverVer=03/14/2011, 3.3.1540.13.) - ako bi ti podaci nekom pomogli.

-Zanimljivo je da i pod W7 Ultimate (64bit) i Win XP (32bit) kaže da ima instaliranih 2.0 gb radne memorije ali samo 1.6 gb usable, gdje nestane 400 mb? Isto tako čini mi se i da je slika kada su instalirani Win XP oštrija prije svega tu mislim na prikaz slova nego kada su instalirani Win 7. Aero sučelje se ne može pokrenuti, mislim da je tu u pitanju nedostatak radne memorije ali ne vidim to kao veliku manu. Instalirao sam drivere za neku jeftinu usb zvučnu karticu i kada je bio uključen program za konfiguriranje usb kartice i foobar2000 mp3 player i kada sam pokušao još jedan mali programčić pokrenuti uključila mi se poruka da nema dovoljne radne memorije. Uključivanjem konfiguratora za usb zvučnu zauzeče memorije skočilo je sa 30% na čak 93%. No dobro je da se može nadograditi za zahtjevnije još jedan ddr3 modul a mogu se i instalirati Win XP.

-Kao što sam i procjenio, nezahtjevni rad samo na baterije izdržao je oko 4,5 sata, za to vreme komp jedva da se i ugrijo - jako pozitivno iako sisoft sandra kaže da je temp. procesora oko 47 C, što me malo buni s obzirom gdje kod da sam pipo računalo nije vruče čak i u predjelu proc... Kučište laptopa je vrlo čvrsto i solidno osim poklopca ekrana koje je nešto mekše pod prstima.

-Inače kada se pokrene instalirani linux u EISA Utilities particiji postoji jedna mala datoteka za nazivom dvd recovery ili nešto tako slično, pokretanjem nje dobiju se tri DVD ISO slike od koje je prva bootabilna i uz koju je moguće laptop vratiti u tvorničko stanje (instalirni OS i aplikacije)...Eto toliko zasada....
Zero_X je offline   Reply With Quote