View Single Post
Staro 15.12.2021., 11:13   #5410
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,451
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Pišeš takve gluposti. Kompjuter iz 90tih (recimo kasnijih) nije dobar ni za pregled weba, ni ne može bit dobar jer mu se memorija ne može nadogradit na minimalnu za pregled weba. Ne znam što je minimalnije od toga.

5-10 godina ne ni onda...
Primjer je jedan od najgorih procesora ikad napravljen, AMD FX 8350, procesor koji je bio gori od prethodnika (a isto je i intel napravio s predzadnjom serijom). Procesor je bio govno kad je izašao, i 9g poslje i dalje je govno. Puno ljudi se klelo u njega na ovom forumu kako je future proof.


Više jezgri je dobro za uske i specifične namjene. Figurativno u velikom broju aplikacija ne možeš natjerat 9 trudnica da rode 1 djete u mj dana, ne ide to tako.
Uvjek je bilo i uvjek će biti da je IPC bitan. Ako najebeš puno jezgri na procesor, onda nužno te jezgre moraju bit jadne zbog odvođenja topline.

Moar coarz je glupost, i intel i AMD kenjaju s time. Intel je u AL stavio male jezgre jer je morao (zbog topline), AMD je nalijepio te jezgre jer mu je to prodajna šema. U praksi i jedno i drugo će bit govno za 10 godina

Baš to.
Pa 1995-e je bilo što P100-133-166mhz?
Koji se to ''svakodnevni poslovi'' osim igranja starih DOS i Win95 igara mogu obavljat na takvom kompu?

Jedan bi krdo neupotrebljenih jezgri, a drugi bi pak koristio pentiume i 486 u današnje doba.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote