View Single Post
Staro 29.02.2012., 11:24   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Ima neka preporuka za otvorit mail na nekom serveru (dok ixquick ne napravi svoj )? Mislio sam na gmailu, ali ima li štogod drugačije, a da vrijedi?
Pricas o potrebi dodatnog email racuna uz svoj glavni email? Za registracije ili eventualno za mobilnu ispomoc? Nadam se ne glavnom? Nije li tvoj ISP email najbolji u suprotnom slucaju. Ako se radi o prvoj soluciji.... hmm

Nije bas da cvatu besplatni servisi kao prije, posebno uz velikane Google/Yahoo i kompanijom. Imas jos uvijek Hushmail koji daje privid sigurnosti. Jedina mana ostaje destinacija usluge, koja ima vrlo malo autonomije naspram velikog susjeda, koji se ionako koristi svim njenim zemaljskim resursima po zelji. No i dalje, barem ces imat bolji osjecaj privatnosti. Zaboravi doduse na neke Gmail mogucnosti ili citanje preko klijenta u besplatnom izdanju. Pogledaj pa vidi kako ti se svidja + pokoja mogucnost po kojoj je poznat i voljen medju ljubiteljima privatnosti.

Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
S obzirom da sam long overdue s odgovorom, evo zasad barem link: https://www.eff.org/deeplinks/2012/0...privacy-policy
Par dobrih članaka Electronic Frontier Foundationa, stare (za računalnu eru) institucije s vrlo zanimljivom poviješću.
Hm'da, osnovna higijena koju ionako mnogi od pocetka odrzavaju. No, korisno da si stavio u temu. Slicno vredi i za grupne Google profile.

Za one koji ne koriste, tu je i uskrsnuli CS Lite (FF& SeaMonkey) koji cini stvari puno ugodnijim i laksim. NS, vjerojatno vecini ne treba spominjati.




Tu je i JonDoFox kombinacije, koja mi je najdraza od svih alternativa. JonDoFox neki koriste i bez proxya, cisto zbog militantnih
postavki surfanja. Nekih stvari se covjek ne bi sjetio, dok ne vidi predocene u postavkama.

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Probao sam Bing, ali nije lokaliziran tako da su rezultati koma.
Nazalost, koliko god da netko posegne kao alternativom, no Bing/Yahoo su nikakva alternativa, dapace, radije bih koristio google jer svi su isti po pitanju znatizelje. Google barem ima prepoznatljivo sucelje.

Start pronalasci ne oslikavaju "reljefon" strukture kao Google. Ne nude 'oslikane' kategorije via youtube i slicno, sto cini prepoznatljivost laksom. Start trazi od korisnika pazljivije citanje kategorija i onda nudi istu stvar. No, vrlo brzo se priviknes na Start.

Youtube liste i vitualni folderi svi backupirani. Gmail sveden na dojave i sve nepotrebno importirano ili obrisano.

Ne zaboravite koliko dana ima ovaj mjesec
Visage je offline   Reply With Quote