View Single Post
Staro 21.02.2012., 16:30   #19
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Ocekujem, posebno od tebe, puno izdasniji uradak prema vikendu

Reakcije su donekle ocekivane, jer bez pozavanja krajnjeg cilja, tesko je povezati posao razvrstavanja. No zato i nema razloga velikim raspravama ili uvjeravanjima.
Heh, teško je ponekad ostat "na visini" kada te život pribije na sasvim osnovne stvari. No mislim da je jasno - htjedoh reći da nema smisla nešto diskvalificirati ako je kvalitetno (a sudeći po linkovima koje si dao i koje sam ovlaš pogledao - ono pruža sasvim finu alternativu Googleu) samo zato jer će možda jednom biti primljeni u masonsku ložu. Ali da treba imati vrlo široku perspektivu i što se budućnosti tiče, pa čak biti i paranoičan na trenutke - to svakako.

S druge strane, iako razumijem pojedince koji ovdje na forumu govore kako im nije važno prati li ih gugl ili ne jer ionako ne rade ništa krivo, mene to muči na nekoj drugoj razini.
Naime, kada postanemo statistika, istovremeno postajemo i roba - odnosno - ono što "klikamo" postaje normativ industriji da je to ono što želimo. A u kapitalizmu u koji smo više ili manje svi uronjeni, to znači da "mali" klikovi nestaju.
Ta vrsta pratnje možda je na prvoj razini sasvim anestezirana i bezopasna, ali na razini tržišta (informacijskog ili robnog, ista je stvar), dolazi do ozbiljne selekcije kojom u zadnje vrijeme isčezavaju neki internetski resursi na koje sam se do sada bio navikao.
Googleova me unifikacija utoliko straši - da će uništiti silne stranputice kojima se Internet i "proslavio", i da će mi umjesto toga pružiti "informacijsku autocestu" od točke a do točke b, kako je još Al Gore devedesetih tehnofilski skandirao.

Do vikenda i proučavanja linkova,
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote