View Single Post
Staro 26.01.2021., 12:30   #1
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Question Mikrotik vs. Ubiquiti

Bok svima,
sada kada je po cijelom stanu provedena mreža, woohoo - hvala na pomoći svima s foruma - vrijeme je za odabir opreme.

Imao sam plan nabaviti Mikrotik CSS326-24G-2S+RM switch i tri njihova CAP AP-a, no u zadnje vrijeme se premišljam i razmišljam o Ubiquitiu.


Za AP-ove ne bih možda uzimao baš Pro, nego one in-wall njihove male AP-ove, a za switch bi išao možda UniFi Switch 24 PoE.



E sada, kasnije planiram postaviti i jednu ili dvije videonadzorne kamere koje bi imale i svoj snimač, a vidim da Ubiquiti ima svoju liniju i tih proizvoda, pa mi je to mali plus u cijeloj priči. Minus je naravno cijena, jer u usporedbi s Mikrotikom, Ubiquiti je dosta skuplji.


I onda mi se nameću i dodatna pitanja - kao npr., trebam li i UniFi Security Gateway ubaciti u cijelu priču? Ili ne?
Ako išta znači, internet je preko Bneta i plan je imati i TV i internet i telefon - pa nisam siguran kako se to sve uklapa.



Savjeti, iskustva? Isplati li se dati nešto više novaca za Ubiquiti ili je riječ o lijepim uređajima koji mogu sve što i Mikrotik?
shamtam je offline   Reply With Quote