View Single Post
Staro 13.06.2019., 09:24   #137
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, samo si zaboravio uzeti u obzir probability sto svi kladionicari zaboravljaju valjda zato i kladioncie u HR cvjetaju i valjda zato i vlada uvodi poreze na kladioncie i banira strane kladionice jer je njihov probability za zaradu over the roof.

Ako vec idemo racuna probability ajmo ga izracunat posteno onako barem sa onime sto znamo. BTC u Decembru na 24k? Koje su sanse za to? 50%? 10%? ovisi koga pitas, nezna se tocan postotak, ali kako sada marekt ide gore onda su sanse za novi ATH vrlo velike.

Solarni paneli ako nisi istrazio takodjer imaju svoje probleme. ROI je nakon 5 ili 6 godina i to samo ako rudaris i trosis tu struju ako proizvodis onda ROI ide na jos vise godina. U tih 10 godina se svasta moze dogoditi a najgore sto se moze ej tuca koja ti unisti kolektore. Vjetar koji ih skine sa krova. Plus ekonomski faktor, u 10 godina se svijet moze okrenuti naglavacke i moze se dogoditi ono sto se dogodilo sa miningom da rudnik od 6 graficki umjesto 6 mjeseci ima ROI 2 godine, jednim dobrim djelom 2018 se pretakalo iz supljeg u prazno a dobrim djelom i iz praznog u suplje ako razumijes sto zelim reci. Isto takos e ROI na solarne panele od 10godihna moze poskliznuti na 20 godina, oprosti neznam kakoc es ti izgledati az 20 godina, ali ja cu tada biti penzioner...

P.S. samo za informaciju 4,5 koeficijent ima probability od 22,22% odnosno puno manje jer buduci kladionica nudi koeficijent a oni NIKADA ne nude vise nego je uvijek manje... Pa sad ti stavi kucu ili 10 kuna na sansu manju od 22%. Ja sam duboko uvjeren a vjerujem i mnogi da ce BTC na novi ATH ili u Decembru ili barem u svom postojanju koje ce sigurno biti prije 10 godina kolikos e ceka za ROI od solarnih kolektora...

P.S.S. Dobro ako virtualna dobra su pre spekulativna onda ajmo rec da je bolje kupiti rudnik od 6 graficki za primjer uzeo 1060 grafe koje rade 1.4$ profita dnevno u ovom trenutku a moze se takav rig naci za 6k kuna ili ajmo rec 7k kuna. Povrat investicije prije 3 godine. Znaci duplo boljke je uloziti u rudnik nego u solarne panele...

Ili jos bolje rx 580
http://tiny.cc/slo77y -direct link an whattomine
https://www.njuskalo.hr/informatika-...oglas-25242263 6k kuna rig
Nisam racunao ali mislim da je to blizu 2 godien ROI, pa sad u sto se bolje uloziti? I najvaznije Mining je vec imao ROI za 4 mjeseca, solarni paneli barem IMO niakda nece imat ROI ispod 3 godine...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 13.06.2019. u 09:49.
dada-as je offline   Reply With Quote