View Single Post
Staro 11.08.2017., 08:54   #75
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Bome da. I sad odjednom, i3, dual-core prevara od 8 dugih godina postaje i5, i5 postaje i7, a i7 i i9 nakrcani jezgrama. Odjednom, sve se može.

Oni koji su željeli smrt AMD-u, nadam se da se barem malo sada osjećaju glupo, kako je odjednom veliki i nedodirljivi Intel pao u depru zbog nekog tamo malog AMD-a, manje firme od Agrokora
Pa da, Intel opet uhvacen u lazima, kao nemoze se a odjednom se moze. Realno gledano, smijali su se AMDu kako izbacuje novi cpu i mislili evo buldozdera v2, a ispadne ryzen i eto panike. U par mjeseci su okrenili cjelu svoju ponudu naopako, sve ide za stepenicu gore. A nova maticna/chipset im je lol epskih proporcija, tocno se vidi koliko su bili spremni za ryzena.

Al mislim da je ovo samo guranje sadasnje arhitekture do maximuma, serija za serijom im je bila samo 5-10% (ako i to) brza a zagrijavanje je islo u nebo. Daj 2-3kkn za cpu i jos 1k za vodeno hladjenje.

Glede konkurencije i fanboysa. Samo idiotima nije jasno da bez konkurencije nema napretka. Ovako se bore sa kvalitetom, brzinom i cjenom da ponude nesto bolje od drugih. Na svemu profitira kupac.
Inace bi imali slucaj da intel jos gura dual core za 1kkn+ i jebe se njima, nemas izbora.

Clockanje TRippera? Why? I jos bolje, zasto se svaki test svede na koliko se koji cpu clocka. I koji je fps u igrama kad igre ne koriste sve jezgre, il nisu uopce optimizirane za multy core cpu, ako nisu optimizirane za intela u tajnosti. Isto kad netko radi review Quadro 5000 i onda testira igre. Bas ce netko dat 2500$ za workstation grafu da bi igrao w3 ili overwatch na njoj.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote