View Single Post
Staro 03.08.2017., 02:39   #8
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor mandak Pregled postova
Znam da bih trebao bolji hladnjak i bolje kućište.
Ne, ok je ovo kuciste, slagao sam ja i jace komponente u jos manja kucista.... Koncepcija slaganja svega u njemu tebi je malo pobjegla.

1. Donji hard spusti jos jednu razinu dolje.
2. Ova 2 najdoljnja limica sto zatvaraju rupe u kucistu od iza - makni.
3. Przu digni na 2-go mjesto odozgora sa sadanjeg 4-tog.
4. Visak kablova u prvo mjesto za przilicu.
5. Tam gdje je bila przilica uzmi i postavi jedan 12cm vent i vezicama ga postavi/ucvrsti da piri prema cpu cooleru.

Sada si zbio hardove i ne ventiliraju se dobro, griju vise nego sto treba i sav taj topli zrak + od grafe, cpu cooler povuce... kada ih razmaknes a maknes
limove od iza smanjit ces pritisak toplog zraka prema cpu cooleru a i strujanje istog promjeniti jer ce novi ventilator na mjestu sadasnje przilice tiskati zrak
prema cpu cooleru a ujedno ta struja bude prijecila onu odozdola da se dize gore tako da ce dobar dio toga odozdola od hardova i grafe proci ispod cpu coolera na ona 2 venta pod brojem 3.

Nadalje, ventilator koji ce biti na mjestu przilice nikako ne smije imati vecu ili premalu brzinu, protok zraka od cpu coolera jer:

a) ako je prebrzo napravit ce takvo strujanje da cpu cooler ce "dobivati manje zraka" nego sto mu treba tj. nece stici "pokupiti" iz tog "vlaka zraka" koji se stvara izmedju prednjeg i zadnja 2 ventilatora na kucistu.
b) ako je prespor onda ce ( iako ce biti bolje nego bez njega jel.. ) takav dotok zraka samo djelomicno biti "upijan" od cpu coolera a bude se probijao i dalje onaj topli odozgora vise nego sto treba.

Znaci valja sinhronizirati rad tog ventilatora sa radom cpu coolera tako da taj ventilator optimalno dovodi strujanje zraka na cpu cooler i ako cpu cooler
mjenja obrtaje ( rpm usljed promjene temperature cpu-a ) onda to treba i ovaj ventilator ciniti !!
Valja oba spojiti na cpu regulaciju ventilatora ili makar da imas kakav trimer za tog 12cm pa kad encodiras ili se ides igrati manualno povecas broj rpm-a.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote