View Single Post
Staro 03.03.2017., 11:20   #121
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Nakon citanja rivjua, gledanja youtube rivjua i pokojeg side nota mogu za ryzen reci da je DOBAR ali i KONTROVERZAN porocesor.

Kontroverzan iz dva razloga, prvi je hype koji se dogodio i onda kad se tako nesto dogodi treba odmah i danas za isto imati opravdanje odnosno performanse.(a ne sutra, slican problem radeona)

Drugi razlog zasto je kontroverzan su nelogicnosti - pogotovo u nekim gaming benchmarcima, recimo dok gaming sintetika u vidu 3dmarka daje podosta razlicite rezultate od samih igara-nije ni prvi ni zadnji put da je tako kod sintetike i real world ali cini mi se da je ipak (pre)velika razlika od ocekivane.
Takodjer vide se podosta razliciti rezulati kod nekih rivjua za iste stvari, a ja tu nebi uopce isao uperiti prstom tipa ovaj je podmazan od intela, a ovaj od strane amd-a, mislim da je to do nove platforme odnosno do djecjih bolesti.

Imam filing da se s ryzenom mrvu uranilo kad se gleda komplet cpu+mbo+ram, odnosno da ima musica koje ga muce i da je jos dosta osjetljiv na postavke dok se određene stvari ne standardiziraju.
Cini se kao da marketing department u jednom trenutku vise nije mogao povuci rucnu kad je krenuo hype, što naravno nije dobro za inzinjere i da su tu najvise popusili inzinjeri/programeri maticnih...što se vidi u odstupanjim kod mjerenja temperatura, zakucavanja proca u power limit itd.

IMC kod ryzena je dosta specifican i ocito iznimno osjetljiv, uvijek je kod amd bilo da oni vole niže tajminge od samih MHz, tako da mozda se dogodi ajmo rec slicno BH5 scenarij ali na DDR4.

Da se vratim na pocetak, oko kontroveznosti....kontroverznost u ovom slucaju nije loša, bas naprotiv, ona je dobra kad je okolina ušuškana. I generalno je ta kontroverznost bila pokazatelj/pokretac neceg novog, novih dogadanja i vrijednosti

Ryzen kakav je trenutno sad - je vrlo dobar proc, a iducih mjesec dva ce postati jos i bolji.

Ono sto je za nas bitno da napokon imamo iznimno dobar izbor peformance per dollar u enthuziast segmentu cpu-a.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 03.03.2017. u 14:13.
Gigi1 je offline   Reply With Quote