View Single Post
Staro 29.04.2011., 13:57   #45
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Evo i moja dva centa sto se Telebita tice. Radi se o tri iskustva (dva moja i jedno frendovo), nijedno nije dobro. Kronoloski:

Prije sest mjeseci frend je kod njih odlucio kupiti Voyager od 8GB. Na sajtu je bio dostupan, na moj savjet jos ih je nazvao i provjerio ("Da, ima ih dovoljno. -Doci cu sutra kupiti jedan, mozete li mi za svaki slucaj rezervirati na ime XY? -Moze, nema problema, vidimo se").
Iduci dan dodje, predstavi se i trazi stick. Zenska ga blijedo gleda par sekundi, onda se sjeti i kaze: "Joj, ja zaboravila staviti sa strane. Ali iza 14 h stize nova posiljka, svratite nakon toga". Frend dosao, stick ga je cekao. Srecom.

Moja dva iskustva.

Prije pet mjeseci isplanirao sam kupiti HP ZR 24w. Nabava.net izbacila je mi da je kod njih najpovoljniji, pogledam na sajt (dostupan za dva dana), nazovem, tip mi kaze da ce stici za dva do tri dana, neka nazovem i provjerim. Nazovem za tri dana, tip mi kaze da ce provjeriti i nazvati me za par minuta. Nazove on za pola sata i kaze da ih nemaju i da ne znaju kada ce stici, vjerojatno kroz 10-15 dana, ali nije sigurno jer ih nema ni kod uvoznika. Na webu je jos nekoliko dana kasnije uredno pisalo da je dostupan za dva dana
Nakon toga sam kupio Dell U2311H i nisam ovo mislio ni spominjati, ali evo friske situacije.

Prekjucer dodjem k njima, zanima me Canonov fiksni 50mm objektiv. Zenska mi na licu mjesta kaze da ce biti dostupan ili u cetvrtak ili u petak (realnije, naravno, ovo drugo), pa ako se ne snadjem do tada, neka nazovem i provjerim.

Jutros nazovem, i tip mi kaze da nije dostupan i da ne zna kad ce biti dostupan jer "znate, to vam je mejd in dzapan, znate kakva im je situacija tamo". OK, pitam ga ima li kakvu projekciju kad bi to moglo biti dostupno. Odgovor standard, za 10-15 dana, ali ni to nije sigurno jer tko zna, nema ni kod uvoznika.

Nije problem u nedostupnosti proizvoda (iako malo iritira serija od tri ili cetiri slicne situacije zaredom u zadnjih par tjedana, sve skuplje od 50 eura nije dostupno, no dobro, nisam nerazuman) koliko u dvije potpuno suprotne izjave dva djelatnika iste trgovine u razmaku dva dana. Cemu?

Telebit je sto se mene tice prekrizen. Ne volim da me se pravi budalom.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote