Tema: Automobili
View Single Post
Staro 06.08.2023., 01:17   #68382
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,380
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ovo kao da sam ja pisao a radio sam u autoindustriji do jučer

---

Ne znam kakva je situacija s kosookima.

Prije IT-a su mi strast bili auti (pa i zavrsio 4 godine tehnicke skole za zanimanje koje danas vise ni ne postoji a svodi se na onog lika sta provjerava aute na tehnickom) ...dok ne drkarim po serverima onda sam na autima I lmam fetis na japance iz 90-ih (a i nove al danas nije pouzdanost sve)....Kaj se japanaca tice....
Mazda 6 i CX-5 (u 3-jku ne stanem) ima skupo odrzavanje (cijene dijelova za 6-icu cesto skuplje nego za Mercedes C klasu, ima tu i tam buhe koje se javljaju s vremenom kao na primjer tresnja rucice manualnog mjenjaca , tanki lak)...od dizela bjezi, tu su usrali motku posteno. Benzinci su ok, auti su izuzetno udobni (najudobnija normalna sjedala po meni, a i nappa su fina)...opcenito da nije tak skupo odrzavanje uzeo bih 6-icu Skyactive G 165 i to je to.
Toyote - dizeli se nisu proslavili (BMW) , Benzinci 1.8 i 2.0 (atmosferci u Avensisu) su ok al znaju trosit ulja (ne ko VW). 1.2 Turbo nije najgori izbor al daleko je od neceg sto se isplati gledat s obzirom da je oprema na njima koma. Hibridi su odlicni cak i nakon 10 godina (AKO SE ODRZAVAO I PAZILO SE NA BATERIJU!!!!) ali naravno drze relativno dobro cijenu (Auris/Rav4) - Corolla 1.8 Hibryd se da za cca 20k vec nac. Problem je (bar za mene) da je CVT naporan u voznji , novi eCVT je popravio situaciju u kombinaciji sa odlicnim 2.0 benzincem al tu smo opet na cca 30k eura minimalno. Al da su auti fini - jesu...Corolla 2.0 Hibrid mi je u uzem izboru. Ono kaj nigdje ne daju na sva zvona je - tanak lim koji se lako udubi. Losi rezultati kod sudara. Plus ako ima Keyless - lako je auto ukrasti. Lexus - je klasa za sebe kako kvalitetom i udobnoscu tako i cjenovno...posto prije svega trazim karavan Lexus mi nazalost otpada iako sam NX 300H gledao.

Honde su pouzdane ali su mi jednostavno ruzne i osim najnovijih modela previse su se oslanjale na touch u autu, Infotainment spor - nisu mi sjele. Mehanika s druge strane odlicna, za 1.5 Turbo mnogi ocjenjuju kao jedan od najboljih malih turbo motora. Nova Civic mi je recimo cist ok, samo kao vise su sportski nastrojene pa sjedis malo dublje i tvrde od konkurencije. S druge strane - za svoju klasu prostran i praktican auto (osim Octavije i njezinog bunkera)...CVT je malo ugodniji nego kod Toyote no nisam imao prilike nijednu novu Civic isporbat jer stizu na kapaljku i odma nestanu.
Mitsubishi benzinci i hibridi su OK ali s vremenom razvijaju bolesti tipa straznnja kamera ne radi uvijek, infotainment hebe....plus sve samo SUV pa ih ne gledam primarno iako mi je Mitsubishi Handler preko puta .
E sad Kia i Hyundai - kak koji model , odlicni su pogotovo ako malo bolju razinu opreme uzmes ali i vecinom kompliciraniji od gore navedenih pa je odrzavanje s vremenom skuplje (opet ne ko Mazda)...osobni dojam na modelima koji imaju preko 100k - mislim da te aute sa 200k bas i nebih uzimao, vecina koje sam vidio sa 100k nije bas najbolje izgledala (dal je do karaktera vozaca tu gore - mozda). Al za iste pare bih radije Hondu ili Toyotu.



Osobno jos vazem opciju rabljenog japanca ili Daimlera ili prek firme nekaj uzet (Kia/Ford/Volvo/Peugeot/Renault/VW/Audi) pa kesirat svaki mjesec lovu za nekaj kaj na kraju nebude moje....
tomek@vz je online   Reply With Quote