View Single Post
Staro 19.03.2009., 17:48   #13
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Uh. Cijena bi bila onda ista. Ali za iste pare dobio bi 32 GB I to mi je dovoljno za boot i osnovne programe, ali onda mi se ne uklapa u to VMWare koji toliko koristim.

Bar 64, još bi se nekako prilagodio 64 .., 80 super, a 120 idealno !

Uf. Što da napravim.

Btw, trenutno mi disk čita 40 tak MB/s maks, plus piše 30 MB/s max ! Tako da pisanje od 70 je više od 2 puta brže, a čitanje je čak 6 puta brže, a pošto meni uglavnom treba čitanje, i ponešto pisanja, naime koristio bi 2nd HDD drive od 160 GB kao slave, i na njega bi snimao što treba snimati !

4500 kn .. za 64 slc.

Koristio bi ga u laptopu za početak, nadao bi se rješenju problema, a kasnije bi možda složio desktop za taj disk.

No evo problema, sada trenutno imam u jednom google chromeu 10-tak tabova. Imam 7 FF browsera otvoreno, još 5-6 chrome browsera, CuteFTP, WinMail, Trillian, Excel !

I svako malo mi kompjuter toliko trza, tj. stane da moram čekati po 10-15, čak 30 sec da mogu pomaknuti miša ! Sve komponente rade, priznam nisam Vistu optimizirao, ali gledao sam resurse, ima ih, CPU je oko 70%, RAM od 4 GB koristi max 2.8, to kada još VMWare upaljen. Dakle nije usko grlo ni proceso ni memorija. Disk rošta ko lud kada tako zapne ! Tih 20-30 sec, JE PUNO PREVIŠE i dolaze obično u kritičnim trenucima kada radim više toga, ali ovise mi novci o tih 30 sec ! Znam da vam već idem na živce, no možda se netko prepozna u svim ovim postovima, i eto ako riješim taj problem, će biti korisno

Izgleda da ću ići na 64 GB SLC Intel, i pljunuti cca 4500 kn ! Malo još pogledam sve, .. zbog ovih 30 sec, jučer skoro izgubio 360 €, slijedeći puta ću izgubiti, rađe onda stavim tih 360 € sastrane, dodam još i kupim SLC, prednost i je što ga većina nema, i dobit ću par ms prednosti nasprem konkurencije, što je isto profitabilno

Sada samo treba pronaći 64GB SLC što jeftinije. Gledam možda Austrija, pa kada se makne merver cca 606 €
ev ja sam trenutno otvorio na svom laptopu 7 FF-ova, u svakom 13 tabova, pustio da mi nod skenira disk, skidam torrente, pustio benč diska u atto-u, i sve radi ok, jedino je proc na 90 % i pojelo mi gigu rama....

i da, niš ne trza, instalirana mi je zadnja verzija win 7
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline