View Single Post
Staro 27.03.2017., 01:14   #600
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Na crt-u je malo spustena gamma za jos bolji dojam boja i kontrasta, ali su zbog toga detalji u tamnijim djelovima slike manje uocljivi. Inače taj efekt se ne moze postici na lcd-u. Lcd sam spustio svjetlinu na 15% da bi dobio sto bolji prikaz crne boje . Da to nisam napravio vec da sam ostavio npr tvornicke postavke svjetline tj 50% ona slika gdje su zajedno leonov i discovery bi po lcd izgledala jos 3x gore. Iz razloga sto veca svejtlina lcd matrice proporcionalno pogorsava prikaz crne boje dok veca svjetlina na crt-u ne kvari crnu uopce. Zbog toga je na slici svjetlina na lcd-u manja. Ja sam sa slikama prvenstveno mislio pokazati dojam slike kakav se vidi u mraku i iz kuta. Moguce da neka odstupanja u bojama mogu biti i do fotoaparata. Inače sam sa ovim primjerkom lcd monitora izuzetno zadovoljan i smatram da je najbolji lcd uopce koji sam do sada imao. Ta fotka koju navodite je fotic malo bolje fokusirao sliku na crt-u pa na njemu djeluje slika da je ostrija sto je naravno daleko od istine (tu cu fotku ocito morat zamjeniti boljom)
Silver_tip ove tvoje fotke su jos slabije izfokusirane nego moje, pogotovo ova gdje je sup. Moze to puno bolje, cak i sa mobitelom

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 27.03.2017. u 01:53.
darkijas je offline   Reply With Quote