View Single Post
Staro 26.03.2017., 22:44   #594
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Neugledni quadro protiv mocnog dell-a

Evo ja veceras krenuo na svemirsko putovanje do jupitera i nazad sa letjelicom discovery.
Drustvo mi prave crt i lcd. Jedan prilicno neugledan 17" crt by quadro. Nije cak niti flat. Nisam skuzio o kojem se modelu točno radi jer takve oznake na njemu nema. Uspio sam na poledjini procitati samo da je proizveden davne 2003 godine.

Drugi kompanjon je Lcd je glavom i bradom dell u2515h

Iako svojom pojavom jednostavno zove da se odnese na krupni odpad quadro crt nakon paljenja ipak pokazuje da ima po kojeg aduta u rukavu u usporedbi sa mocnim dell-om. Dakako nije u stanju parirati rezolucijom, velicinom ekrana i ostrinom slike. Medjutim i pored godina rada iza sebe slika je na neku foru ostala prilično svijetla pa uz ugljen prikaz crne boje beskonacan kontrast je tu. Dakle u praksi kao na oledu. Tu negdje je prikaz ii drugih boja koje se doimaju pravilno i raskosno zasiceno.

Dell u2515h (rev a03 october 2016) doticni primjerak slobodno mogu reci najbolji lcd kojeg sam do sada imao jer se sa kontrastom smjestio negdje na gornjoj granici koliko ips tehnologija moze dati pa cak u potpunom mraku slika ne djeluje katastrofalno lose kako inace zna biti na lcd.ima.
Napravio sam par sličica sa jupiter putopisa a nakon toga bacio malo Rise of the tom raider. Dell sa rezolucijom 2560x1440 a quadro je to isto vrtio na puno skromnijih 1280x1024.
Rezultat: Iako slika na dell-u na natinoj rezoluciji izgleda vrlo lijepo crt ipak ukupno gledano odnosi pobjedu, zahvaljujuci brutalnom kontrastu, puno manjoj rezoluciji usprkos.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04746.JPG‎
Views:	237
Size:	1.27 MB
ID:	17827   Click image for larger version

Name:	DSC04717.JPG‎
Views:	244
Size:	1.50 MB
ID:	17828   Click image for larger version

Name:	DSC04725.JPG‎
Views:	217
Size:	1.52 MB
ID:	17829   Click image for larger version

Name:	DSC04765.JPG‎
Views:	217
Size:	1.65 MB
ID:	17830  
darkijas je offline   Reply With Quote