View Single Post
Staro 14.06.2015., 16:56   #116
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Već mi je žao koliko nisam taknuo komp. Nove radijatore i dijelove blokova nisam taknuo i sve čeka.

Nisam našao nijednu firmu koja bi za razumne novce mogla odraditi savijanje aluminija, a ostali se samo nasmiju da su dimenzije malene.
Kao privremeno rješenje odlučio sam složiti to vodeno kako treba jer ne mogu gta5 na stock hladnjaku igrati, pregrije se i ugasi.

Nakon pozitivnih reakcija ljudi kad su vidjeli komponente na stolu, rekoh idem u sketchupu vidjeti kako bi se moglo nešto slično riješiti, čisto za pokazivanje.

U obzir je uzeto da se 120.2 radijator mora nalaziti u horizontalnoj poziciji zbog jednostavnije toplinske konvekcije, drugim riječima da računalo može raditi bez potrebe rada ventilatora.

Danas-sutra postoji opcija da se umjesto jednog 180mm rad na boku stavi još jedan ili dva 120.2 radijatora. Mjesta ima, potrebno je samo postaviti drugi mount na bok.

Korišten sketchup, njegova biblioteka postojećih modela za komponente koje su potom dorađene ovisno o potrebi, bezier curve tool ekstenzija za crtanje neravnih linija i ekstenzija PipeAlongPath koja na bilo koju označenu liniju stvori cijev određenog vanjskog i unutarnjeg promjera.

Koristim GTX670 i EK-thermosphere predložak jer su dimenzijama i položajem inleta približno jednaki GTX970 s full cover blokom.

Debljina materijala je 2.5mm.



Za dodatne ideje i prijedloge otvoren, s tim da bi se trebalo zadržati unutar ovih dimenzija.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 14.06.2015. u 20:37.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote