View Single Post
Staro 29.10.2013., 20:29   #47
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Pitanja i informacije o temperaturama i hladnjacima

Imam i5-4670. Promjenio sam upravo stock cooler (koji je vrtio 1000-2000RPM i bio donekle čujan) za Scythe Andy Samurai Master (preteča Kabuta, skoro su isti) koji je bio super na protekloj matičnoj. Naručio sam brackete direkt iz Scythea za njega za socket 1150. Konektor je 3pin.

Sad, problem je da se Scythe ne skalira ovisno o temperaturi. Ona je u desktop modu stabilnih 27-32°C (21°C soba), ali vent je stalno na svom maksimumu od 1250RPM. Sad, nije baš glasan, ali malo zraka se čuje i nije nečujan kao ranije na Athlonu kad je većinu vremena idleao u 600RPM-a. To se fino vidi ovdje:



U BIOS-u je ovako



Pokušao sam se igrati s postavkama, ali izgleda da matična ne može regulirati vent koji se vrti ovako nisko. Kao da ne dopušta regulaciju ispod određenog broja RPM-a. Izgleda da računa po postotku što ne pali za ovakav spor i tih vent.



Isključeno skaliranje



Ne znam... Imate li kakav savjet kako da natjeram matičnu da smanji RPM? Mislim, neka radi proc na 37°C u idleu, nije neka bitna razlika da li je 27°C ili 37°C, tišina mi je bitnija...
Odinarius je offline   Reply With Quote