Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 04.01.2019., 16:17   #19
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ja također sam razmišljao tu i tamo malo automatizirati app.
Podosta toga sam gledao po netu šta i kako napraviti i zasita ima na stotine kombinacija i raznih mogućnosti.

Sve u svemu, odlučio sam da ću preko alexe raditi skoro sve. Od gašenja/paljenja svijetla i ostalih raznih uređadaja po sppartmanu.

Neke stvari sam shvatio ali neke mi još nisu potpuno jasne.
Tipa, želim glasovno paliti i gasiti TV - uzmem smart utičnicu - u nju priključim TV te spojim utičnicu na WiFi i Alexu i tu je riješena stvar.

Ali sada, pošto radim app na novo, imam situaciju gdje ću iznad stola u blagavaonici imati viseći luster koji će imati na sebi nebitno sada 3 ili 4 žarulje...i njih bi volio glasovno paliti, gasiti te dimmati po potrebi. E sada, pitam se da li je dovoljno njih samo spojiti na ovo ili je neophodno da mi treba baš switch na zidu sa dimm mogućnostima i onda njega spajati na WiFi i tako raditi određene regulacije?

Jer osobno nebi sada stavljao 3,4,5 smart žarulja na viseći i onda svaku pojedinačno spajati pa grupirati itd... šta vi mislite ?

P.s. najbliža varijanta za naručiti echo dot mi je amazon.it...ali kako vidim na skoro svi amazonima je dobavljivost tek od sljedećeg mjeseca na dalje moguća...
Ne mogu ti reci kako to izveti u sonoff verziji to ce drugi. U jeftinijoj verziji koja ukljucuje bauhaus elektroniku, treba ti 433Mhz led dimer, ugradis ga iza postojeceg prekidaca i treba ti gateway. Gateway od intertechna imas na njuski za 300kn cca.
U toj verziji mozes paliti gasiti i dimati putem postojeceg (dumb) prekidaca ili preko mobitela...

P.s. Voice paljenje i gasenje je meni toliko neprirodno i glupo da mi jednostavno to ne pada napamet. Mozda na hrvatskom ako ikada bude podrzano. Trenutno je meni podrzano preko google samo eng i to radi, daleko da ne radi. Ali se osjecam kao debil dok to govorim. Ok Google, turn off the lights in the kitchen. Uzas.
mann je offline   Reply With Quote