View Single Post
Staro 06.01.2016., 23:37   #285
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Jucer je na HRT1 u 20:55 bio zanimljiv dokumentarac o strancima u Hrvatskoj - "Stranci, a nasi".

Zanimljivo je cuti razloge zasto su dosli i ostali u HR, a jos je zanimljivija njihova konstatacija (preko nekoliko njih) da nije sve u novcima.

Tko ima u paketu mogucnost gledanja propustenog 48h, ili nesto slicno stigne jos pogledati.
Gledao reprizu u rane jutarnje sate....više puta su "došljaci" ponovili istu stvar "Hrvati vole kukat i kritizirat ali sve ostane na tome, nitko ništa ne pokušava promjeniti".

Nemam veliku plaću, ravno oko hr prosjeka (5300-5500,5600). Ali moram priznat da napokon "manje" radim. Znam i dalje ostati na poslu i po 12 sati ali sve rjeđe i rjeđe. Više ne radim fizikaliju, imam jednog šefa a ne njih 15 u lancu. Sa 50 poziva dnevno (i to sa strankam koje su blago rečeno polu pismene i 100% psihički nestabilne) spao sam na 9 poziva i to 8 prema kolegama.

Počeo sam na pola radnog vremena prije 4 godine. Primanja 2100-2200. Nakon samo mj dana ponudili full time sa 3900kn. Unutar probnog roka napredovao na bolje radno mjesto i 500kn veću plaću. Nakon 2godine dobio dodatnih 500kn. I sad prije 6mj ponovo unaprijeđen te nešto malo ibera na plaći. Ekipa koja je došla u firmu kad i ja ostala još uvijek na istom položaju ili dobila/dala otkaz i stalno me prcaju kao "lako tebi, ti ziher imaš špagu".

I onda mi pukne žilica u mozgu i jedine misli su mi zaključat vrata i sve ih silovat i zapalit. Ta ista ekipa nema minute prekovremenog, kad god ih se zamoli da dođu u subotu na ispomoć (a to je svakih 3-4mj) umro im djed, imaju kolinje, pukla cijev u kupatilu, višestruki prijelom trepavice i sl.

Zaposlimo novu ekipu, isti k. U 15:59:59 iskopča komp iz struje i pregrize kabel od telefona i projuri kroz vrata brže od Flash Gordona na steroidima. I ista ta bagra nakon 6-7mj pita...jel ima kakvih naznaka za neku povišicu/bonus/unaprijeđenje. Šef ga stera u 3 pm i onda debili daju otkaz jer je firma u kurcu i samo prek štele možeš do boljeg radnog mjesta.

Da ne pričam kakve sam reakcije vidio kad ekipi već na samom razgovoru za posao kažeš: tu se puno radi i nema zajebancije! Majmuni se doslovno ustanu i odu, a minutu prije sa suzama u oku priča kako ima dva kredita, troje djece, žena radi za minimalac, on već godinu da
na bez posla i ostale srcecepajuče idiotarije.

Ponavljam se stalno, u 11godina staža (plus 6-7 mj na SC i 3-4mj na crno) ukupno bio puna 4 dana bez posla.

Tko želi radit i nije apsolutni konj, naći će posao brzo. Pa makar i loš posao dok traži bolji.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote